date_range شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۲۹:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ایران قدرت نظامی خود را در خلیج‌فارس به نمایش گذاشت

ایران قدرت نظامی خود را در خلیج‌فارس به نمایش گذاشت
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: سیاست|ترابری

کوالالامپور-ایرنا- یک رسانه مالزیایی با انعکاس رزمایش مشترک ارتش و سپاه به مناسبت هفته دفاع مقدس گزارش داد: ایران قدرت نظامی خود را در خلیج‌فارس به نمایش گذاشت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه استار مالزی در این زمینه نوشت: نیروهای ارتش و سپاه پاسداران ایران در یک رزمایش مشترک در آبهای جنوب این کشور درسالگرد جنگ عراق علیه ایران قدرت نظامی ایران را در آسمان و دریا به نمایش گذاشتند.
استار افزود: هدف از این رزمایش پاسخ به دشمنان این کشور اعلام شده است.
این رسانه منطقه ای به نقل از سرهنگ یوسف صفی پور معاون نیروی هوایی ایران اعلام کرد: این مراسم پیام صلح و دوستی برای کشورهای همسایه دارد و پیامی برای دشمنان و متجاوزان که اگر گوش چشمی به مرزهای ایران داشته باشند انها با پاسخ کوبنده ایران روبرو خواهند شد.
به مناسبت 31شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس تمرین مشترک رژه هوایی ارتش و سپاه در آب های نیلگون خلیج فارس آغاز شد.
سرهنگ یوسف صفی پور روز گذشته در حاشیه تمرین مشترک هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این دومین رژه مشترک هوایی 2 نیرو در راستای آمادگی هرچه بیشتر است.
وی ادامه داد: 9 فروند هواپیمای اف 4 4 فروند میراژ، 6فروند سوخو22، 4 فروند توکانو، 3 فروند یاک12، 3 فروند بالگرد شنوک، 2 فروند بالگرد 212 در این رزمایش مشترک شرکت می کنند.
شبد**1599*9122نمایش موجودیت‌ها