date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تل‌آویو خواستار همکاری با کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس شد

تل‌آویو خواستار همکاری با کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس شد
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیل و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس باید در زمینه‌های امنیت هوایی و دیگرعرصه های غیرنظامی مانند حمل و نقل، هوانوردی تجاری و توریسم با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «یسرائیل کاتس» که پست وزیر حمل و نقل را نیز عهده دار است این هفته در مسقط پایتخت عمان در کنفرانسی در زمینه حمل و نقل حاضر شد. سفر وی در کمتر از دوهفته از سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عمان و دیدار وی با سلطان قابوس انجام شد.
کاتس به رویترز گفت که از نظر من همکاری بین اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس باید گسترش یابد. اسرائیل طرح های زیادی برای ارایه از جمله در باره شیرین کردن آب، آبیاری و کشاورزی و دارو در اختیار دارد.
رژیم صهیونیستی تنها با دو کشور عربی یعنی مصر و اردن رابطه دیپلماتیک دارد و این در حالی است که نتانیاهو به مناسبت های مختلف به بهبود روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس اشاره کرده است.
اسرائیل معتقد است که کشورهای حوزه خلیج فارس هم پیمان طبیعی تل آویو در رویارویی با ایران به شمار می روند.
کاتس گفت که سفرهای علنی و اخیر وزیران اسرائیلی به کشورهای حوزه خلیج فارس در چارچوب نگرش وسیع تر برای تقویت روابط میان اسرائیل و این کشورها و بر اساس منافع مشترک و به رسمیت شناختن فواید احتمالی برای طرفین انجام می شود.
شبد**1480**1379نمایش موجودیت‌ها