date_range یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مروجان اهدای خون از رشت تا تهران رکاب زدند

مروجان اهدای خون از رشت تا تهران رکاب زدند
منبع خبر: ایرنا

تهران- ایرنا- تیم دونفره دوچرخه‌سواری استان گیلان با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون از رشت تا تهران رکاب زد و در طی مسیر مردم را به اهدای خون تشویق کرد.

سخنگوی سازمان انتقال خون در حاشیه برگزاری آیین استقبال از این دوچرخه سواران مروج اهدای خون به خبرنگار ایرنا گفت: ورزشکاران سالم ترین افراد برای اهدای خون هستند به دلیل اینکه بیش از افراد دیگر از سلامت خود مراقبت می کنند.
بشیر حاجی بیگی ادامه داد: در فصل گرما و در روزهای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، همچنین به دلیل افزایش سفرها، استقبال مردم برای اهدای خون کاهش می یابد و این درحالی است که در فصل تابستان به دلیل افزایش سفرها و حوادث رانندگی نیاز به خون بیشتر می شود.
سخنگوی سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: اما باید توجه داشت که نیاز به خون همیشگی است و بهتر است اهداکنندگان به خصوص اهداکنندگان مستمر (با سابقه حداقل دو بار اهدا در سال) در فصل گرما بیش از هر زمان دیگر به این امر شایسته بپردازند.
وی تاکید کرد: برخی افراد جامعه قادر به اهدای خون نیستند یا اینکه شرایط اهدا را ندارند؛ این افراد می توانند مروجان خوبی برای ارتقای فرهنگ اهدای خون در جامعه باشند.

* بیماران نیازمند خون به اهداکنندگان امید دارند
هادی گرجی یکی از رکاب زنان این تیم دوچرخه سواری گفت: با توجه به اینکه شعار امسال روز جهانی اهدای خون «مرا هزار امید است و هر هزار تویی» است در طی مسیر خود این پیام را به مردم رساندیم و با استقبال عمومی مواجه شدیم. هدف ما این بود مردم بدانند که بیماران نیازمند برای ادامه حیات خود چشم امید به اهداکنندگان خون دارند.

* ورزشکاران و افراد مشهور می توانند بهترین مروجان اهدای خون باشند
سامان یوسفی یکی دیگر از مروجان اهدای خون این تیم دوچرخه سواری و مسئول کمیته سایکل توریست هیات دوچرخه سواری استان گیلان نیز گفت: در حوزه ارتقای سطح سلامت جامعه، ورزشکاران و افراد مشهور می توانند بهترین مروجان اهدای خون باشند.
وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون، نخبگان جامعه، بازیگران سینما و تلویزیون و افراد شاخص اجتماعی و سیاسی نقش بسیار مهمی دارند.
یوسفی گفت: ترویجی که امثال ما برای ارتقای سطح سلامت جامعه با این نوع حرکات نمادین انجام می دهند، هیچ نوع عواید مالی و سیاسی ندارد و فقط یک نوع حرکت نوع دوستانه در راستای تشویق مردم به اهدای خون و خودمراقبتی است.
وی اضافه کرد: تیم دوچرخه سواری گیلان با رکاب زدن در راستای ارتقای سلامت جامعه اقداماتی نظیر ترویج فرهنگ خون، اهدای عضو، 25 سال دوستی ایران و آذربایجان، جشنواره صلح و سلام مشهد و کاسپین دریای دوستی را در کارنامه خود دارد.
تیم دوچرخه سواری گیلان که با شعار اهدای خون 19 تیرماه سفر ترویجی خود را به سمت تهران آغاز کرد، امروز یکشنبه با حضور در اداره کل انتقال خون استان تهران مورد استقبال مسئولان انتقال خون و اهداکنندگان قرار گرفت.
تیم دوچرخه سواری مروجان اهدای خون با حمایت سازمان انتقال خون کشور و با همکاری اداره کل انتقال خون استان های گیلان و مازندران، سازمان نظام مهندسی ساختمان و کمیته سایکل توریست گیلان و فرماندهی پلیس راه و پلیس راهور گیلان، از اداره کل انتقال خون در مسیر خود از جاده های رشت به پلور مازندران به همراه 9 نفر کوهنورد به قله دماوند صعود کردند.
اجتمام*2181*1834نمایش موجودیت‌ها