date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۵۹:۰۰ ب.ظ

وضعیت نامعلوم «مولایی» برای حضور در جودوی قهرمانی آسیا

وضعیت نامعلوم «مولایی» برای حضور در جودوی قهرمانی آسیا
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|جودو

تهران - ایرنا - رقابت‌های جودوی قهرمانی بزرگسالان آسیا در حالی اواخر فروردین در کشور امارات متحده عربی آغاز می‌شود که وضعیت «سعید مولایی» دارنده مدال طلای جهان برای شرکت در این رویداد به همراه تیم ملی ایران، مشخص نیست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این مسابقات از 31 فروردین به میزبانی امارات آغاز می شود و تا سه اردیبهشت ادامه دارد. تیم ایران در دو بخش مردان و زنان در این مسابقات روی تاتامی خواهد رفت.
تیم مردان کشورمان در دوره گذشته رقابت های قهرمانی آسیا که سال 2017 در هنگ کنگ برگزار شد به 2 مدال نقره انفرادی توسط «محمد رشنونژاد» و «سعید مولایی» و برنز تیمی برای اولین بار دست یافت.
در پیکارهای 2019 قهرمانی آسیا، 293 جودوکار (185 مرد و 108 زن) از 39 کشور حضور دارند.
طبق ثبت نام انجام شده، قرار است تیم مردان ایران با 9 جودوکار در این رقابت ها به میدان برود، اما «سعید مولایی» دارنده 2 مدال برنز و طلای جهان و بهترین جودوکار وزن منهای 81 کیلوگرم جهان در سال 2018 میلادی هنوز در تمرینات تیم ملی حضور نیافته است.
وی ابتدا برای همراهی تیم باشگاهی خود در بوندسلیگا راهی آلمان شد و به 2 پیروزی نیز دست یافت، اما از زمان بازگشت به تهران در اردوی تیم ملی شرکت نکرده است.
این درحالی است که «محمود میران» سخنگوی شورای فنی فدراسیون جودو چندی پیش در گفت وگویی اعلام کرد که پس از صحبت های صورت گرفته با مولایی وی اواخر هفته به اردو ملحق می شود. البته منظور میران اواخر هفته گذشته بود که این روزها نیز سپری شد، اما مولایی در تمرین تیم ملی حضور نیافت.
امیدواریم «مولایی» که می تواند به حسرت جودوی ایران پایان داده و مدال المپیک را به دست آورد، اسیر حواشی و اختلافات موجود در جودوی کشور نشود.
ترکیب تیم مردان ایران در قهرمانی آسیا بدین شرح است:
منهای 60 کیلوگرم: ابوالفضل محمودی و مصطفی ریاحی فر
منهای 66 کیلوگرم: قاسم نوری زاده
منهای 73 کیلوگرم: محمد محمدی بریمانلو
منهای 81 کیلوگرم: سعید مولایی و مهدی فتحی پور
وزن منهای 90 کیلوگرم: ایمان نیک اقبال
وزن منهای 100 کیلوگرم: محمد جمالی
وزن به اضافه 100 کیلوگرم: حمیدرضا ملک زاده
ورزشی**3783**1067**نمایش موجودیت‌ها