date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۶:۰۰ ب.ظ

پروازهای حج از 28 تیرماه آغاز می‌شود

پروازهای حج از 28 تیرماه آغاز می‌شود
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - قائم‌مقام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، از آغاز عملیات حج از 28 تیرماه خبر داد و گفت: امسال 85 هزار نفر از 20 فرودگاه کشور به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، ­­«حسین اسفندیاری» بازه اعزام حجاج را ۲۸ روزه اعلام کرد و افزود: پروازهای رفت، از 28 تیرماه از فرودگاه‌های اهواز، بوشهر، حضرت امام(ره) و مشهد آغاز می شود و آخرین پروازهای رفت 24 مرداد در فرودگاه‌های حضرت امام (ره) و تبریز انجام خواهد شد.
قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاهی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد که عملیات برگشت، از سوم شهریور آغاز می شود و تا 22 شهریور ادامه خواهد داشت.
به گفته اسفندیاری، نخستین­ پرواز برگشت به فرودگاه بوشهر و آخرین پروازهای برگشت، از فرودگاه‌های بیرجند، تبریز، حضرت امام و گرگان انجام می‌شود.
وی یادآور شد: عملیات حج امسال، در فرودگاه‌های امام‌خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز، همدان، گرگان، ساری، تبریز، کرمان، ارومیه، یزد، بیرجند، زاهدان، کرمانشاه، زنجان، بندرعباس، بوشهر، اردبیل و رشت انجام خواهد شد.
به گفته اسفندیاری، بیشترین تعداد حجاج، 22 هزار 716 نفر و از فرودگاه‌ امام خمینی (ره) و کمترین تعداد، 493 نفر از فرودگاه رشت است.
این مقام مسئول در شرکت فرودگاه ها گفت: متولی اصلی حج در ایران سازمان حج و زیارت است و پس از اعلام زمان بندی حج، فرودگاههای کشور برنامه ریزی مربوطه را سازماندهی می کنند.
وی افزود: با این حال در یک بازه زمانی کوتاه بخش عمده‌ای از فرودگاه های ما درگیر عملیات حج هستند و فشار زیادی روی شرکت فرودگاه‌ها وجود دارد.
اسفندیاری یادآور شد: با توجه به اینکه ترکیب زائران حج به سمت سالمندی حرکت کرده است، بخشی از آنها توانایی انجام امورات شخصی خود را دارند و بخشی دیگر باید خدمات ویژه دریافت کنند از این رو خدمات ویژه ای برای سالمندان در ترمینالهای فرودگاهی تدارک دیده شده است، اما خدمات از شهر به فرودگاه از سوی کاروان ها و از ترمینال به هواپیما توسط شرکت‌های هواپیمایی ارائه خواهد شد.
اقتصام **1070**2025نمایش موجودیت‌ها