date_range یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

6.4 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده پرداخت شد

6.4 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده پرداخت شد
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - شرکت بازآفرینی شهری اعلام کرد: 6 هزار و 441 فقره تسهیلات به مبلغ چهار هزار و 779 میلیارد ریال طی یک سال به متقاضیان خرید واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از محل صندوق پس‌انداز خانه یکم تا اردیبهشت 97 پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، تسهیلات مزبور به متقاضیان خرید واحدهای مسکونی در بافت های میانی پرداخت شده است که سهم این بافت‌ها از کل تسهیلات پرداختی صندوق پس انداز خانه یکم به لحاظ تعداد و ارزش به ترتیب به 13.2 و 13 درصد بود.
اکنون مهمترین ابزار حمایت از تقاضا در بازار مسکن، تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم است و میانگین مبلغ تسهیلات اعطایی برای هر واحد در این بافت‌ها 741 میلیون ریال و در کل مناطق شهری 749 میلیون ریال است.
همچنین بررسی روند اعطای تسهیلات صندوق پس انداز یکم توسط بانک مسکن در بافت‌های ناکارامد میانی از ابتدای اردیبهشت ماه سال 96 تا پایان اردیبهشت‌ 97 نشان می دهد که میانگین مبلغ تسهیلات اعطایی از ابتدای سال 96 تا پایان اردیبهشت ماه سال 97 از 605 میلیون ریال به 741 میلیون ریال افزایش یافته است.
نرخ رشد میانگین تعداد تسهیلات پرداختی از ابتدای سال 96 تا پایان اردیبهشت ماه سال 97 حدود 21.2 درصد و نرخ رشد میانگین مبلغ تسهیلات پرداختی در این مدت 23 درصد بود.
به گزارش ایرنا، چندی پیش ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن در چهل و دومین جلسه از ستاد ملی بازآفرینی شهری تاکید کرد: هدف اصلی در پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده و ناکارآمد شهری احیاء، بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی این بافت ها است و اولویت در این بانک پرداخت 30 درصد تسهیلات به بافت های فرسوده شهری است.
اقتصام**1108 ** 1559نمایش موجودیت‌ها