date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۴۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کشتی ایران همچنان بدون فینالیست در رقابت‌های امیدهای جهان

کشتی ایران همچنان بدون فینالیست در رقابت‌های امیدهای جهان
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|کشتی

تهران - ایرنا - «مرتضی قیاسی» و «علی شعبانی» آزادکاران وزن‌های 65 و 97 کیلوگرم ایران در پیکارهای امیدهای جهان با شکست مقابل حریفان خود به دیدار رده‌بندی راه یافتند تا کشتی ایران همچنان در این مسابقات بدون فینالیست باشد.

به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان از ظهر امروز (جمعه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر بخارست رومانی آغاز شد.
در پنج وزن نخست نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان رفتند و مرتضی قیاسی و علی شعبانی به دیدار رده بندی رفتند تا بعد از عنوان ششم تیم کشتی فرنگی امید ایران که با 4 برنز و به بدون داشتن فینالیست این مسابقات را ترک کرد، کشتی آزاد نیز در پنج وزن نخست هیچ نماینده ای در دیدار فینال نداشته باشد.
نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست (جمعه) به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم «علیرضا سرلک» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «توشی هیرو هاسگاوا» از ژاپن با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت تا فردا (شنبه) ابتدا به مصاف «جک مولر» از آمریکا برود و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل «وانهائو زو» از چین کشتی بگیرد.
در وزن 65 کیلوگرم «مرتضی قیاسی» در دور نخست در مصاف با «واردگس کاراپتیان» از ارمنستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم نیز «الیاس ژومای» از قزاقستان را با نتیجه 5 بر شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد «کولتون مکریستال» از آمریکا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
قیاسی در این مرحله مقابل «ری هیگوچی» نایب قهرمان المپیک 2016 از ژاپن با نتیجه نزدیک 4 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.
در وزن 70 کیلوگرم نیز «نیما اشفاقی» در دور نخست مقابل «گئورگ مخیان» از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 79 کیلوگرم «مجتبی اصغری» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم برابر «یاجورو یاماساکی» از ژاپن با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، اصغری از دور رقابت ها حذف شد.
در وزن 97 کیلوگرم «علی شعبانی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «سیمونه ایناتونی» از ایتالیا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد.
وی در دور بعد «اریک تیله» از آلمان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. شعبانی در این مرحله مقابل «گیوی ماتچاراشویلی» از گرجستان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.
رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال پنج وزن نخست فردا (شنبه) برگزار می شود.
شبک**ورزشی**1067**1392نمایش موجودیت‌ها