date_range چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۴:۰۰ ق.ظ

الجعفری: اسرائیل در پی روحیه دادن به تروریست‌های سوریه است

الجعفری: اسرائیل در پی روحیه دادن به تروریست‌های سوریه است
منبع خبر: ایرنا

نیویورک- ایرنا- نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورش را به شدت محکوم کرد و گفت: این حرکت اسرائیل برای روحیه دادن به تروریست‌های بود که در مقابل ارتش سوریه شکست خوردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بشار الجعفری روز سه شنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع سوریه برگزار شد، افزود: همانطور که می دانید اسرائیل در این هفته دو بار به کشور من حمله کرد، اما به نظر می رسد برخی اعضای شورا اصلا خبر نداشتند!
وی ادامه داد: برخی اعضا هفت سال و نیم است که هر گزارشی به آنها می دهیم، نخوانده رد می کنند و به تغییر حقایق ادامه می دهند. چنین رفتاری بی سابقه است.
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد به صحبت های رولاند دوما وزیر خارجه پیشین فرانسه، دو سال پیش از بحران سوریه اشاره و اضافه کرد: وی از انگلیسی ها شنیده است که برنامه ای برای سوریه آماده کرده اند. تمامی اینها قبل از بهار عربی و تابستان آسیا بود.
الجعفری اظهار کرد: آنها قرار گذاشته بودند که به برخی نیروهای مخالف در سوریه اسلحه بدهند. به گفته دوما هدف آنها این بود که با حمایت از این گروه ها دولت سوریه را منزوی کنند و مشکل اصلی انها اسرائیل و روابط دشمنانه برخی کشورهای منطقه با این رژیم بوده است.
وی خاطرنشان کرد: آنهایی که به دنبال تجاوز به سوریه هستند هر بهانه ای برای این تجاوز پیدا می کنند. آنها بعد از عراق برای سوریه برنامه داشتند و برنامه بعدی آنها براندازی حکومت در ایران بود.
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: برنامه کشورهای حامی تجاوز به سوریه مستقر کردن دولت هایی جدید برای خاورمیانه ای جدید بود که کشور و دولتش دقیقا شبیه به اسرائیل بر اساس نگاه های مذهبی و طایفه ای بنا می شد.
الجعفری تصریح کرد: به این روش دیگر فلسطینی ها نمی توانستند کشوری برای خود داشته باشند. همه چیز برای اسرائیل!
وی خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: برخی اعضا به گونه ای در مورد سوریه صحبت می کنند که انگار دیگر تروریسمی وجود ندارد و همه «نیروهای مسلح میانه‌رو» هستند. این یعنی همه نیروی خارجی، از مصری و اماراتی گرفته تا اروپایی، مهندسی ژنتیکی شدند و به «نیروهای مسلح میانه‌روی سوری»تبدیل شدند!
به دنبال نشست تهران که با حضور روسای جمهوری روسیه، ترکیه و ایران برگزار شد، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان رئیسان جمهوری روسیه و ترکیه روز گذشته در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند تا در ادلب سوریه یک منطقه امن ایجاد کنند.
آنها همچنین خواستار خروج تروریست ها از این منطقه شده و بر حفاظت از جان شهروندان تاکید کرده اند.
این اقدام مورد استقبال دولت سوریه هم قرار گرفته و اعلام کرده اند که برای اجرای کامل آن همکاری خواهند کرد.
اروپام**1429نمایش موجودیت‌ها