date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۰۶:۰۰ ب.ظ

انتخابی تیم اعزامی هفته نخست اردیبهشت برگزار می‌شود

انتخابی تیم اعزامی هفته نخست اردیبهشت برگزار می‌شود
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|تکواندو

تهران- ایرنا- رئیس انجمن تکواندو فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با اشاره به اینکه رقابت‌های انتخابی تیم دانشجویان اعزامی به یونیورسیاد اوایل اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، گفت: بسیاری از تکواندوکاران تیم ملی ایران، دانشجو هستند و ما از این پتانسیل استفاده می‌کنیم.

«اصغر رحیمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: برای آماده سازی بهتر تکواندو کاران دانشجو، از مربیان اصلی تیم های ملی تکواندو زنان و مردان کشور استفاده کردیم و تمرینات ما از اوایل بهمن ماه 97 به صورت جدی آغاز شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعدادی از ملی پوشان در اردو هستند و با توجه به اینکه در سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان، هر کشور می تواند در مجموع در 6 وزن زنان و مردان (در مجموع 12 نفر) شرکت کند، 24 تکواندو کار زن و مرد را به اردو دعوت می کنیم.
رحیمی اضافه کرد: نفرات اعزامی به یونیورسیاد ایتالیا خرداد ماه معرفی می شوند و قصد داریم 12 تکواندو کار به این رقابت ها اعزام کنیم.
وی تصریح کرد: ممکن است در هر 6 وزن زنان، تکواندو کار اعزام نکنیم که همه چیز بستگی به روند آماده سازی تیم دارد.
رئیس انجمن تکواندو فدراسیون ورزش های دانشجویی در خصوص همکاری و هماهنگی فدراسیون های تکواندو و ورزش های دانشگاهی گفت: خوشبختانه همکاری خوبی بین دو فدراسیون در زمینه برگزاری اردوها، انتخابی ها، گزنیش داوران و سایر مسایل وجود دارد، اما هزینه های اعزام تیم ها به عهده فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی است.
سی امین یونیورسیاد دانشجویان جهان از 12 تا 23 تیرماه در شهر ناپل ایتالیا برگزار می شود.
کاروان ورزشی دانشجویان ایران در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد که به میزبانی چین تایوان برگزار شد، با 62 ورزشکار شرکت کرد و در نهایت توانست با کسب 23 مدال جایگاه دهم این رقابت ها را بدست آورد.
براساس تصمیماتی که تاکنون در خصوص اعزام به سی امین دوره گرفته شده است، حدود 50 دانشجو در چهار رشته والیبال، تیراندازی، تیراندازی با کمان و تکواندو به این رقابت ها اعزام خواهند شد.
ورزشی **1828**3783**نمایش موجودیت‌ها