date_range جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مرحوم طباطبایی به انس با اقشار ضعیف افتخار می‌کرد

مرحوم طباطبایی به انس با اقشار ضعیف افتخار می‌کرد
دسته خبری: فرهنگ و هنر|مجلس

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: مرحوم حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی، افتخار خود را انس با اقشار ضعیف و ارتباط با مردم می‌دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد روز جمعه در حاشیه آیین تشییع پیکر حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی در جمع خبرنگاران افزود: حضور گسترده مردم در تشییع، نشان دهنده قدرشناسی آنها از این عالم وارسته است.
وی ادامه داد: مرحوم طباطبایی تمام عمر خود را برای رضای خداوند سپری کرد و در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک عالم دینی مورد احترام مردم نقش بسزایی داشت.
به گفته ابوترابی فرد، مرحوم طباطبایی در خدمت به آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب در با تمام توان و ظرفیت خود گام برداشت.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به روابط خانوادگی حجت الاسلام طباطبایی با آیت الله سعیدی از مبارزان شهید دوران رژیم طاغوت، خاطرنشان کرد: مرحوم طباطبایی به عنوان یک فرد موثر راه آن شهید عالیقدر را تداوم بخشید.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی، استاد اخلاق که از چندی پیش به دلیل عارضه ریوی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری بود، 27 اردیبهشت ماه در نخستین روز ماه مبارک رمضان در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر این استاد اخلاق بعد از تشییع از مقابل مسجد موسی بن جعفر (ع) در خیابان هفده شهریور تهران راهی قم شد تا پس از اقامه نماز بر پیکر آن مرحوم عصر امروز خاکسپاری شود.
ساعت 22 امشب نیز در مصلای حرم حضرت معصومه (س) مراسم ترحیم وی برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی متولد اول فروردین 1315 در رفسنجان کرمان و از یاران قدیمی حضرت امام (ره) بود؛ وی در دوره دوم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم مشهد و در دوره هفتم نماینده مردم تهران در خانه ملت بود.
آن مرحوم به دلیل طرح مباحث اخلاقی در خطابه ها و برنامه های اش در سیمای جمهوری اسلامی، به عنوان استاد اخلاق شهرت یافت.
تهرام/9343*2025نمایش موجودیت‌ها