date_range یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

ترامپ: روسیه، اتحادیه اروپا و چین دشمن آمریکا هستند

ترامپ: روسیه، اتحادیه اروپا و چین دشمن آمریکا هستند
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه در آستانه دیدار با همتای روس خود در گفت‌وگو با شبکه سی بی‌اس، روسیه، اتحادیه اروپا و چین را دشمن واشنگتن توصیف کرد.

به گزارش ایرنا؛ ترامپ در حالی قرار است روز دوشنبه در هلسینکی پایتخت فنلاند با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ملاقات کند که مقام های قضایی آمریکا روز جمعه 12 افسر امنیتی روسیه را به نفوذ در سامانه های رایانه ای حزب دمکرات به منظور مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2016 این کشور به نفع ترامپ متهم کردند.
ترامپ پس از پرواز هواپیمایش از اسکاتلند انگلیس به سوی هلسینکی فنلاند، گفت: اتحادیه اروپا بزرگ ترین دشمن آمریکاست و روسیه نیز از برخی جنبه ها دشمن ماست.
وی افزود: به نظر من ما دشمنان بسیاری داریم و باتوجه به عملکرد اتحادیه اروپا در روابط بازرگانی با ما، آنها دشمن ما هستند.
وی افزود: چین نیز مطمئنا از نظر اقتصادی دشمن آمریکاست، هر چند بعدا توضیح داد که این به معنی بدبودن آنها نیست، بلکه به معنی این است که با آمریکا رقابت می کنند.
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: رئیس جمهوری آمریکا گفت که از دیدار با پوتین در هلسینکی انتظار زیادی ندارد.
این دیدار برخی از متحدان اروپایی واشنگتن را به علت احتمال درخواست پوتین برای دستیابی به توافق بزرگ با ترامپ و تضعیف اتحاد اروپا و امریکا نگران کرده است.
ترامپ هنگام بازی در زمین گلف خود در ترنبری واقع در سواحل غربی اسکاتلند به شبکه سی بی اس گفت: این دیدار پیامد ناگواری نخواهد داشت، من با انتظارات اندکی در این نشست شرکت می کنم و از آن انتظار زیادی ندارم.
ترامپ همچنین گفته که او قصد ندارد مساله اعلام جرم علیه 12 روس را به دلیل هک سامانه کمیته ملی حزب دموکرات در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 در آمریکا در نشست مشترک با آقای پوتین مطرح کند.
او در عین حال گفته که درباره درخواست استرداد این افراد از روسیه فکری نکرده است.
ترامپ در این باره گفت: اما دوباره باید یادآوری کنم که این حادثه در دوره دولت (باراک) اوباما رخ داده و همه این اتفاقات در دوره ریاست جمهوری اوباما رخ داده است.
وی افزود: به نظر من این ملاقات، به خودی خود رخداد مثبتی است که هیچ پیامد ناگواری نخواهد داشت و حتی ممکن است نتیجه مثبتی نیز به همراه داشته باشد.
ترامپ گفته است که قصد دارد در این دیدار موضوع کنترل سلاح های هسته ای، اوکراین و سوریه را مطرح کند.
پوتین که از هنگام کناره گیری بوریس یلتسین در آخرین روز سال 1999 از مقام خود، حاکم روسیه شده ، قرار است پیش از شرکت در نشست روز دوشنبه با ترامپ، امروز (یکشنبه) در بازی نهایی جام جهانی فوتبال میان تیم های فرانسه وکرواسی در ورزشگاه لوژینسکی مسکو حضور یابد.
شبس*اروپام**1486**1917نمایش موجودیت‌ها