date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۰۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نخبگان تشکل‌های پرورش صنعت اسب ایران در یزد گردهم آمدند

نخبگان تشکل‌های پرورش صنعت اسب ایران در یزد گردهم آمدند
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: سیاست|سوارکاری

یزد - ایرنا - اولین گردهمایی هم‌اندیشی انجمن‌های نژاد و پرورش صنعت اسب کشور عصر روز چهارشنبه با حضور جمعی از فعالان این رشته و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی در شهر یزد آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، در این همایش 2 روزه ، پرورش دهندگان اسب های نژاد عرب، ترکمن ، کرد ، کاسپین و دره شوری از استان های بوشهر، خوزستان، گیلان ، اصفهان ، کرمانشاه ، کرمان، خراسان شمالی ، جنوبی و رضوی، البرز ، تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری، قم و یزد حضور دارند.
بررسی نقاط قوت و ضعف پرورش صنعت اسب و راهکارهای تقویت بخش خصوصی به ویژه توسط انجمن ها و صنوف از اهداف اصلی این گردهمایی است.
همچنین فردا( پنجشنبه) همایش یادشده با حضور تعدادی از کارشناسان و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان یزد پیگری می شود.
این همایش به میزبانی کانون اسب اصیل عرب یزد و با حضور مدیران و اعضای انجمن حفاظت از اسب کاسپین ، انجمن نژادی اسب کرد ، انجمن صنفی پرورش دهندگان اسب کشور و شرکت تعاونی تولید و پرورش اسب ترکمن خراسان شمالی برگزار می شود.
استان یزد 300 باشگاه اسب سواری و افزون بر 6 هزار راس اسب اصیل عرب دارد که شهرستان اشکذر کانون پرورش این حیوان در استان است .
7536/ 2047/نمایش موجودیت‌ها