date_range جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۲۱:۰۰ ب.ظ

انصارالله یمن از پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل استقبال کرد

انصارالله یمن از پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل استقبال کرد
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - انصارالله یمن روز جمعه از پیشنهاد 'آنتونیو گوترش' دبیرکل سازمان ملل متحد برای انجام تحقیق فوری و مستقل درباره جنایت حمله هوایی عربستان به اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی در استان صعده که در جریان آن 55 تن کشته شدند، استقبال کرد.

به گزارش ایرنا، 'محمد علی الحوثی' رئیس کمیته انقلابی مردم یمن در صفحه رسمی خود در توئیتر ضمن اعلام استقبال گروه انصارالله از درخواست گوترش، نوشت که این گروه آماده همکاری در این زمینه است.
الحوثی همچنین از درخواست برخی اعضای غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد مانند سوئد، بولیوی، هلند، پرو و لهستان برای تشکیل نشست غیر رسمی شورای امنیت درباره جنایت صعده قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این جلسه نتایج ملموسی برای شهروندان یمنی درپی داشته باشد.
محمد عبدالسلام' سخنگوی جنبش انصارالله نیز پیشتر در واکنش به این جنایت عربستان و متحدانش در یمن گفت: متجاوزان با توجیه جنایت های خود، اوج حقارت و درماندگی را نشان می دهند.
این درحالی است که 'ترکی المالکی' سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی به یمن، حمله روز پنجشنبه به این اتوبوس حامل کودکان را اقدامی مشروع خواند.
جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی، 11 مردادماه گذشته نیز یک بیمارستان و بازار ماهی فروشان در بندر الحدیده را بمباران کردند که در جریان آن 52 غیرنظامی کشته و بیش از 100 تن دیگر زخمی شدند.
ریاض طی سه سال و نیم گذشته درگیر جنگی خونین در یمن بوده و مردم این کشور را پیوسته با انواع تسلیحات کشنده و غیرمتعارف هدف بمباران قرار داده است.
این اقدام علاوه بر تحمل خسارت های سنگین جانی و مالی برای عربستان، تاکنون هزاران کشته، میلیون‌ها آواره برجای گذاشته و وخامت اوضاع انسانی این کشور را تشدید کرده است.
شبس**9363*1488 **نمایش موجودیت‌ها