date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۳:۰۰ ب.ظ

سرمربی جوانان تکواندو: موفقیت در بوینس‌آیرس اتفاقی نبود

سرمربی جوانان تکواندو: موفقیت در بوینس‌آیرس اتفاقی نبود
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|تکواندو

تهران - ایرنا - سرمربی تیم تکواندوی جوانان ایران گفت: موفقیت تیم مادر سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان اتفاقی نبود. سرمایه‌گذاری و توجه به تیم‌های پایه می‌تواند آینده یک رشته ورزشی را تامین کند.

«محمدرضا زوار» که شاگردانش از سه سهمیه موجود در بازی های المپیک 2018 بوینس آیرس به 2 مدال طلا دست یافتند در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: سه ماه قبل در رقابت های جهانی به میدان رفتیم اما بازی های المپیک قابل قیاس با هیچ رویدادی نیست که ورزشکاران نیز به این مساله تاکید دارند.
وی با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در بوینس آیرس، ادامه داد: رسیدن به 2 مدال طلا از اهمیت بالایی برخوردار بود. دیگر بازیکن ما نیز با ناداوری روبرو شد وگرنه او نیز شایسته بهترین نتایج بود.
«علی اشکوریان» در منهای 73 و «محدعلی خسروی» در به اضافه 73 کیلوگرم به 2 طلای ارزشمند بازی های المپیک جوانان در رشته تکواندو رسیدند.
سرمربی تیم جوانان ایران ادامه داد: کسب طلا در سنگین وزن سختی های خاصی دارد. همواره تکواندوی ایران در سبک وزن عملکرد بهتری داشته است که این مساله را در آرژانتین تغییر دادیم.
وی با بیان اینکه 2 هوگوپوش جوان ایران می توانند خلا تکواندوی ایران در سنگین وزن را از بین ببرند، توضیح داد: وقتی سرمایه گذاری، برنامه ریزی و تلاش وجود داشته باشد به نتیجه ختم خواهد شد. قطعا این موفقیت ها اتفاقی نیست و باید به تیم های رده های سنی اهمیت داد.
زوار گفت: «میرهاشم حسینی»، «علی محمدبخشی» و «آرمین هادی پور» نفراتی هستند که از همین تیم های نوجوانان و جوانان به تیم ملی بزرگسالان رسیده اند و اکنون مهره های اصلی این رشته محسوب می شوند. باید از اعتمادی که سرمربی تیم ملی بزرگسالان به این نفرات جوان دارد، تشکر کنم.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با تشکیل تیم امید، فاصله بین تیم های جوانان و بزرگسالان پر شود و گفت: یکی از دلایلی که کشورهای صاحب ورزش به موفقیت می رسند، ثبات استفاده از مربیان است.
سرمربی تیم جوانان ایران افزود: حضور در لیگ ها، سرمایه گذاری، اعزام های برون مرزی و مسائل انگیزشی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: باید وزارت ورزش و کمیته المپیک توجه بیشتری به جوانان داشته باشند. امکانات و مواردی که برای ورزشکاران بزرگسالان در بازی های آسیایی در نظر گرفته شد، بسیار بالاتر از نفرات اعزامی به المپیک جوانان بود.
ورزشی**3783**2024نمایش موجودیت‌ها