date_range یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۱۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آیت‌الله سبحانی: انتظار فرج امیدآفرین است

آیت‌الله سبحانی: انتظار فرج امیدآفرین است
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

قم - ایرنا - آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اکرم (ص) انتظار فرج دارند و امیدوارند جامعه اصلاح پذیرد و همین مسئله برای آنان امیدآفرین است.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز یکشنبه در آیین گرامیداشت نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران، افزود:مساله مهدویت اختصاص به اسلام ندارد و در سایر کتاب های آسمانی نیز مورد توجه قرار گرفته است و پروردگار از وجود منجی بشریت در آن ها خبر می دهد.
وی ادامه داد: خداوند متعال در این خصوص بیان می کند که صالحان روزی وارث زمین می شوند و مفسدان از بین می روند. تاکنون چنین کاری صورت نگرفته است و پروردگار تحقق این هدف را برای زمان خاصی در نظر گرفته است.
آیت الله سبحانی گفت: اگر جمع مردم لایق باشند رهبر آنان در میانشان حاضر می شود و در غیر این صورت باید محفوظ بماند تا زمانی که مردم قدر آن را بدانند.
وی ادامه داد: اکنون ملت ایران در سخت ترین زمان است، چند استان کشور درگیر سیل هستند، در این شرایط همه دل ها باید برای سیلزدگان بسوزد، اما شخصی خارج از انسانیت، اجازه ارسال کمک های بین المللی به جمهوری اسلامی را نمی دهد ، این جامعه جهانی با وجود چنین اشخاصی شرایط ظهور را ندارد.
این مرجع تقلید با اشاره به این که جامعه باید از لحاظ فکری، عقیدتی و انسانی به حدی برسد که انتظار را بپذیرد، گفت: یک مرتبه انتظار خواندن دعای ندبه در مساجد و درخواست تعجیل ظهور است، اما در مراتب بعد باید جوانان مومن تربیت کنیم که اگر آن حضرت ندا کرد همه لبیک گویند، در ایران ما این چنین جوانانی فراوان هستند، آنانی که به کمک سیلزدگان رفتند و برخی در این راه شهید شدند، این نشان کمال عقلشان است.
وی همچنین در خصوص جایگاه مسجد مقدس جمکران بیان کرد: مغناطیس معنوی میان امام زمان(عج) و مشتاقان آن حضرت در این مکان مقدس فراهم است و مردم از راه های دور و نزدیک به مسجد جمکران می آیند تا در این مکان نماز بخوانند و به حضرتش متوسل شوند.
آیت الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نباید به تک فرزندی اکتفا کرد، کشور جوان می خواهد، کشور رو به پیری است و این برنامه غرب است.
وی بیان کرد: تبلیغات منفی برای داشتن فرزند کم اشتباه بود، این طرح را دشمنان برای همه کشورهای اسلامی اجرا کردند تا توان مسلمانان را کاهش دهند.
وی ادامه داد: داشتن فرزند زیاد در خانواده های مسلمان بهترین کمک به رسول اکرم(ص) است و در کشور ما مواهب زیادی برای ازدیاد جمعیت وجود دارد.
این مرجع تقلید گفت: سال گذشته مساله کمبود آب را مطرح می کردند، اما خداوند در این سال این همه نعمت آب را بر سر ما فرستاد، ما نتوانستیم خوب بهره برداری کنیم، رعایت نکردن نکات ایمنی و ساخت خانه در کنار رودخانه ها باعث این شرایط شد.
گفتنی است نماز جماعت ظهر و عصر روز نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران به امامت آیت الله جعفر سبحانی و حضور پرشور منتظران اقامه شد.
همه ساله در ایام نیمه شعبان عاشقان و شیفتگان حضرت ولیعصر(عج) از سراسر ایران اسلامی با تشرف به مسجد مقدس جمکران در جشن ولادت آخرین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت شرکت کرده و برای ظهور و سلامتی ایشان دست به دعا برمی دارند.
7405/ 6133/نمایش موجودیت‌ها