date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۲۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

لیبرمن استعفا کرد

لیبرمن استعفا کرد
منبع خبر: ایرنا

بیروت-ایرنا-«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پی ناکامی اخیر در نبرد با گروه‌های مقاومت در غزه از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «فلسطین الیوم» وی امروز (چهارشنبه) از سمت خود کناره گیری کرد و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
گفته می شود لیبرمن منتقد توقف حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه بود.
روز گذشته رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین در غزه موافقت خود را برای پایان دادن به درگیری های اخیر اعلام کردند.
دور تازه تنش بین غزه و رژیم صهیونیستی پس از آن آغاز شد که یک یگان عملیاتی ویژه اسرائیل یکشنبه شب گذشته با ورود مخفیانه به خان یونس در شرق باریکه غزه، هفت عضو شاخه نظامی حماس از جمله «نور محمد برکه» از فرماندهان گردان های «عزالدین القسام» را به شهادت رساند.
در این حمله یک افسر بلندپایه ارتش اسرائیل کشته و یک افسر دیگر زخمی شد.
به دنبال این اقدام رژیم صهیونیستی، گروه های مقاومت فلسطین ده ها راکت را به سمت مناطق صهیونیست نشین شلیک کردند.
یکی از ویژگی های تنش اخیر، قدرتنمایی توان موشکی گروه های مقاومت در غزه بود که همین مساله توان بازدارندگی آن در جلوگیری از طولانی شدن جنگ و ضربات اسرائیل به این منطقه را بالا برده است.
ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 460 فروند موشک از غزه به سوی سرزمین های اشغالی پرتاپ شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی افزوده است: تاکنون 460 فروند موشک به مناطق اشغالی پرتاپ شده که 100 فروند موشک توسط سامانه ضد موشکی گنبد آهنین منهدم شده است.
در همین حال کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته که چنانچه لیبرمن استعفا کند، کنیست (پارلمان) را در اسرع وقت منحل خواهد کرد و طی ماه های آینده انتخابات تازه برگزار خواهد کرد.
بر اساس این گزارش نتانیاهو گفته که به دلیل ملاحظات امنیتی نمی تواند توضیحی درباره دلایل آتش بس با غزه ارائه کند.
کانال بیست تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز استعفای لیبرمن را دستاورد بزرگ برای جنبش حماس دانست.
خاورم**2054نمایش موجودیت‌ها