date_range یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

عربستان بدنبال پیروزی در جام‌های جهانی آینده است

عربستان بدنبال پیروزی در جام‌های جهانی آینده است
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تهران- ایرنا- آسوشیتدپرس باخت عربستان برابر روسیه طی اولین روز بازی‌های جام جهانی 2018 را نشان‌دهنده وجود مشکلات بزرگتر در داخل این کشور خواند و به نقل از 'عادل عزت' رئیس فدراسیون فوتبال عربستان، نوشت: رسالت ما این است که روزی برنده جام جهانی شویم و باید این را کلید بزنیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، عزت که تیم کشورش در بازی پنجشنبه اولین روز بازی های جام جهانی 2018 در روسیه، نتیجه را پنج بر صفر به تیم میزبان واگذار کرد، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: فوتبال و رشد همراه هم هستند؛ اگر رشد اقتصادی، اجتماعی و فنی حاصل نشود، نمی توان حرکتی کرد. صعود به جام جهانی و حضور صرف در آن از نظر ما کفایت نمی کند.
عزت افزود: رسالت ما این است که روزی برنده جام جهانی شویم و باید این را کلید بزنیم. در بسیاری از مناطق آسیا فوتبال ورزشی توسعه نیافته است.
وی در رابطه با نقش کنفدراسیون فوتبال آسیا در شرایط فعلی فوتبال آسیا گفت: اهداف و آرزوهای ما باید فراتر از بردن جام آسیا باشد. فوتبال نیاز به رشد دارد.
عزت با اشاره به سند چشم انداز 2030 ارایه شده از سوی ولیعهد عربستان به منظور کاهش وابستگی به عواید نفتی این کشور، گفت: رشد فوتبال بخشی از این سند است. عربستان تغییرات مهمی تجربه خواهد کرد و فوتبال می تواند این تغییرات را تسهیل و تسریع کند. کشورم می تواند نقشی مهم در فوتبال ایفا کند.
تیم ملی فوتبال عربستان روز پنجشنبه در دیدار افتتاحیه جام جهانی به مصاف روسیه رفت و در این مسابقه که با حضور ولیعهد عربستان و رئیس جمهوری روسیه برگزار شد، با نتیجه 5 بر صفر مقابل روسیه شکست خورد.
'ترکی آل الشیخ' وزیر ورزش عربستان با انتقاد شدید از عملکرد بازیکنان تیم ملی این کشور در برابر تیم روسیه در دیدار افتتاحیه جام جهانی، گفت: باید با فرستادن بازیکنان کم سن و سال به اروپا، به دنبال نسل جدیدی از فوتبالیست ها باشیم.
اروپام*1088**1485نمایش موجودیت‌ها