date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۴۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مردم 160 هزار میلیارد ریال در صنعت اسب سرمایه‌گذاری کردند

مردم 160 هزار میلیارد ریال در صنعت اسب سرمایه‌گذاری کردند
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: سیاست|سوارکاری

یزد - ایرنا - رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه‌گذاری 160 هزار میلیارد ریالی مردم ایران تاکنون در صنعت اسب، گفت: باید با تجاری‌سازی این بخش و احیای حس خودباوری، مانع خسارت به سرمایه‌گذاران شد.

به گزارش ایرنا ، محمدرضا تابش روز پنجشنبه در نخستین همایش ملی نخبگان و فعالان صنعت اسب در شهر یزد افزود: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی این ظرفیت ایجاد 100هزار شغل در کشور را دارد.
وی افزود: برای صیانت از سرمایه گذاری مردم در این صنعت باید خود آنها تصمیم گیر باشند و فدراسیون سوارکاری ، مساله آموزش و وزارت جهاد کشاورزی فقط وظیفه حاکمیتی داشته باشد.
نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی ، اتکا به ذخایر ژنتیکی موجود کشور ، توجه به ظرفیت های بخش خصوصی در سرمایه گذاری و پرهیز از تنگ نظری ، تثبیت نژادهای خوب و صنعتی کردن پرورش و نگهداری اسب را از راهکارهای حل مشکلات صنعت اسب عنوان کرد.
تابش با تاکید بر لزوم احیای حس خودباوری در مردم و میان پرورش دهندگان این حیوان و دوری از منافع فردی تصریح کرد: باید با تجاری و صنعتی کردن این صنعت زمینه رشد آن را فراهم کنیم.
نماینده مردم استان یزد در مجلس با اشاره به وجود 220باشگاه سوارکاری با 6 هزار و 870 راس اسب و سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد ریالی آن در استان یادآور شد: اگر ظرفیت ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد با صنعت اسب پیوند زده شود در تجاری سازی هم موفق خواهیم شد.
اولین گردهمایی هم اندیشی انجمن های نژادی و پرورش اسب کشور عصر روز چهارشنبه با حضور جمعی از فعالان این صنعت و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی در شهر یزد آغاز شد.
در این همایش 2 روزه ، پرورش دهندگان اسب های نژاد عرب، ترکمن ، کرد ، کاسپین و دره شوری از استان های بوشهر، خوزستان، گیلان ، اصفهان ، کرمانشاه ، کرمان، خراسان شمالی ، جنوبی و رضوی، البرز ، تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری، قم و یزد حضور دارند.
بررسی نقاط قوت و ضعف پرورش صنعت اسب و راهکارهای تقویت بخش خصوصی به ویژه توسط انجمن ها و صنوف از اهداف اصلی این گردهمایی است.
این همایش به میزبانی کانون اسب اصیل عرب یزد و با حضور مدیران و اعضای انجمن حفاظت از اسب کاسپین ، انجمن نژادی اسب کرد ، انجمن صنفی پرورش دهندگان اسب کشور و شرکت تعاونی تولید و پرورش اسب ترکمن خراسان شمالی برگزار می شود.
استان یزد 300 باشگاه سوارکاری و افزون بر 6 هزار راس اسب اصیل عرب دارد که شهرستان اشکذر کانون پرورش این حیوان در استان است.
7536/ 2047/نمایش موجودیت‌ها