date_range شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۵۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

خرید و فروش اینترنتی از رویکردهای پست نوین است

خرید و فروش اینترنتی از رویکردهای پست نوین است
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - معاون وزیر ارتباطات همزمان با روز تهران و در جریان بازدید از موزه پست واقع در پایتخت، خرید و فروش اینترنتی را یکی از رویکردهای پست نوین برشمرد.

به گزارش ایرنا حسین نعمتی روز شنبه در حاشیه برنامه تهران گردی در موزه پست با تبریک روز تهران (14 مهر) و نزدیکی آن با مناسبت 17 مهر روز جهانی پست افزود: از گذشته های دور تاکنون ایران جزو کشورهای فعال در حوزه نامه رسانی و خدمات دهی در موضوع پست و ارسال مراسلات بوده است.
وی با اشاره به تاریخچه پست در ایران، وظیفه اصلی پست را خدمات رسانی به شهروندان دانست و گفت: در زمان قاجار و صدارت امیرکبیر پست دارای ساختار و تشکیلات منظم شد.
معاون وزیر ارتباطات عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم پست دارای موفقیت هایی بود و امروزه شبکه پستی کشور یکی از پست های پیشرو در بین کشورهای عضو اتحادیه پستی جهانی است.
نعمتی با اشاره به تغییر رویکرد ارسال مراسلات، گفت: امروزه شاهد کاهش حجم پست نامه ها و در مقابل افزایش ارسال کالا و اسناد و مدارک هستیم.
وی خرید و فروش اینترنتی را یکی دیگر از رویکرد های پست نوین عنوان کرد و گفت: در دنیای مدرن امروز که بخش زیادی از کالاها و خدمات به شیوه اینترنتی خرید و فروش می شود، پست با دارابودن شبکه گسترده و تخصصی توزیع و ارسال مراسولات؛ به عنوان یکی از اضلاع اصلی حوزه تجارت الکترونیک مطرح است.
نعمتی در ادامه با اشاره به فعالیت پست در تهران گفت: در حال حاضر چهار هزار کارمند در این استان خدمات پستی ارایه می دهند که طی شش ماهه نخست امسال توانسته اند یکصد میلیون مرسوله را وارد و یا صادر کنند.
به گفته معاون وزیر ارتباطات استفاده از خدمات پست، کاهش معضلات و چالش های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در پی دارد.
احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این جلسه به نقش خبرنگاران و رسانه ها در نامگذاری روز تهران تاکید کرد و افزود: توجه به تاریخ و فرهنگ تهران توجه به کل ایران است.
مسجد جامعی با اشاره به اینکه اهالی تهران فهم و استعداد ویژه ای در معرفت بویژه معرفت دینی دارند، افزود: ما به عنوان مسئولان و متولیان شهری و فرهنگی باید زمینه به فعلیت رسیدن این استعدادها را فراهم آوریم.
به گزارش ایرنا 14 مهر 1286 خورشیدی، متمم قانون اساسی مشروطیت به تصویب مجلس شورای ملی رسید که در اصل 4 آن تهران به عنوان پایتخت ایران رسمیت قانونی پیدا کرد و بر این اساس، شورای اسلامی شهر تهران این روز را در سال 1395 به عنوان «روز تهران» نامگذاری کرد.
تهرام/7244//1348نمایش موجودیت‌ها