date_range دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۰:۰۰ ب.ظ

بازگشایی سفارت پاراگونه در قدس غیرقانونی است

بازگشایی سفارت پاراگونه در قدس غیرقانونی است
منبع خبر: ایرنا

تهران -ایرنا - وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن محکوم کردن بازگشایی سفارت پاراگونه در قدس اشغالی، این اقدام را غیرقانونی و به منزله تجاوز به ملت و حقوق مشروع فلسطینیان خواند.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری فلسطینی ' وفا ' ، این وزارتخانه با صدور بیانیه ای افزود : اقدام پاراگوئه در انتقال سفارتش از تل آویو به قدس اشغالی، غیرشرعی و غیرقانونی و به منزله تجاوز به ملت و حقوق فلسطینیان است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : بازگشایی این سفارت در قدس اشغالی، مخالف با قوانین بین المللی و در نتیجه اغواگری های آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.
'هوراسیو کارتس' رئیس جمهور پاراگوئه امروز (دوشنبه) با حضور در مراسمی سفارت این کشور را در قدس اشغالی افتتاح کرد.
'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در مراسم بازگشایی سفارت پاراگوئه در قدس اشغالی حضور داشت.
وزارت خارجه حکومت خودگردان فلسطین تاکید کرد: پرونده قدس اشغالی را با قدرت تمام دنبال می کنیم تا جبهه جهانی مخالف با انتقال سفارت آمریکا به قدس قوی تر شود. ما همچنین با اتخاذ اقدامات سیاسی و قانونی تلاش می کنیم تا با اقدام کشورهایی که سفارتشان را به قدس منتقل می کنند، مقابله کنیم.
سفارت گواتمالا نیز هفته گذشته 26 اردیبهشت ماه به تبعیت از آمریکا، به قدس اشغالی انتقال یافت.
آمریکا 24 اردیبهشت ماه در اقدامی تحریک آمیز و در میان آتش و خونی که نظامیان رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان بی دفاع به راه انداخته بودند، طی مراسمی سفارت خود را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد.
این اقدام آمریکا با مخالفت های شدید کشورهای مختلف روبه رو شده و جامعه جهانی همچنان قدس شرقی را یک منطقه اشغالی می داند که اکنون در اختیار رژیم صهیونیستی است.
خاورم**9329*1436*نمایش موجودیت‌ها