date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۷:۰۰ ب.ظ

المپیکی شدن کاراته باعث سرمایه‌گذاری کشورها شده است

المپیکی شدن کاراته باعث سرمایه‌گذاری کشورها شده است
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|کاراته

رشت - ایرنا - کمک مربی تیم ملی کاراته مردان بزرگسال ایران گفت: المپیکی شدن کاراته باعث شده تا کشورها در این رشته ورزشی سرمایه‌گذاری کلانی انجام دهند.

سعید حسنی پور روز جمعه در بازگشت از رقابت های جهانی کاراته در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: رقابت های جهانی گویای این امر است چون اکثر کشورها در این رشته تازه راه یافته به المپیک سرمایه گذاری مناسبی انجام داده اند.
وی افزود: در رقابت های قهرمانی جهان در اسپانیا نیز بیش از یکهزار کاراته کار از 140 کشور دنیا حضور یافته بودند که این دوره از مسابقات از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمیت، در سطح بسیار بالایی قرار داشته و کشورها سعی دارند تا با سرمایه گذاری در این رشته در المپیک حضور یابند.
وی به نتایج درخشان تیم ملی کاراته ایران نیز در این دوره اشاره و بیان کرد: تیم کاراته مردان ایران در بیست و چهارمین دوره رقابت های جهانی اسپانیا نیز درخشید و توانست در بخش کومیته تیمی برای سومین بار متوالی قهرمان جهان شود.
مربی تیم ملی کاراته مردان بزرگسال ایران ادامه داد: این در حالی است که در دیدار نهایی و فینال، تیم قدرتمند ترکیه را که عنوان قهرمانی اروپا را در اختیار داشت، رو در رو داشتیم که کاراته کاران شایسته ایران توانستند برابر این حریف قدرتمند خود نیز به برتری دست یابند.
وی که مدال طلای بازی های آسیایی اینچوان کره جنوبی را در کارنامه ورزشی خود دارد، اضافه کرد: همچنین تیم ملی کاراته مردان ایران برای اولین بار مدال برنز کاتای تیمی رقابت ها جهانی را در این دوره از رقابت ها تصاحب کرد و برای اولین بار نیز در مجموع مردان و زنان، توانستیم عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کنیم.
کمک مربی تیم ملی کاراته مردان ایران همچنین به موفقیت کاراته کار گیلانی حاضر در تیم ملی بانوان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه سارا بهمنیار برای اولین بار به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده و در مسابقات جهانی حضور یافت، خوشبختانه مدال برنز جهان را دریافت کرد.
کمک مربی تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران اظهار کرد: موفقیت این کاراته کار جوان گیلانی نوید این امر را می دهد که بهمنیار می تواند روند رو به رشد خود را ادامه دهد و در المپیک 2020 حضور یابد و در آن مسابقات مهم نیز افتخارآفرینی کند.
رقابت های کاراته قهرمان بزرگسالان جهان طی هفته گذشته در مادرید اسپانیا آغاز شده بود که علاوه بر حضور سارا بهمنیار که به عنوان کاراته کار در تیم ملی بانوان در رقابت های قهرمانی جهان در اسپانیا حضور یافت و سعید حسنی پور به عنوان مربی تیم ملی مردان بزرگسال ایران حضور داشت، سیده ستاره موسوی به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان بزرگسال ایران ، حسن ایزدی به عنوان سرپرست تیم های ملی و مسعود رهنما به عنوان عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته از استان گیلان در رقابت های جهانی حضور داشتند.
در بیست و چهارمین دوره پیکارهای کاراته قهرمانی جهان در اسپانیا ، یک هزار و 117 کاراته کار از 140 کشور با هم در مادرید رقابت کردند و شش کاراته کار از ایران نیز در دو بخش مردان و بانوان در این مسابقات حضور یافتند که در رقابت های انفرادی موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و 2 مدال برنز شدند.
7285 /6030نمایش موجودیت‌ها