date_range شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

انگلیس حادثه اهواز را به مردم ایران تسلیت گفت

انگلیس حادثه اهواز را به مردم ایران تسلیت گفت
منبع خبر: ایرنا

لندن - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه انگلیس با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: عمیق‌ترین تسلیت خود را به مردم ایران در پی حمله شهر اهواز ابلاغ می‌کنیم.

به گزارش روز شنبه ایرنا، الیستر برت افزود: فکر ما همراه خانواده قربانیان و آنهایی است که مجروح شده اند.
پیش از او، 'راب ماکر' سفیر انگلیس در ایران نیز با انتشار پیامی در توییتر حادثه تروریستی اهواز را تکان دهنده خواند و افزود: تروریسم در هرکجا که رخ می دهد بایستی محکوم شود.
وی همچنین به قربانیان این حادثه تسلیت گفت.
به گزارش ایرنا، یک گروه مسلح تروریستی که ظاهرا وابسته به گروهک تجزیه طلب الاحواز بوده است روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز پس از پوشیدن لباس مبدل سپاه و بسیج به جایگاه مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند که منجر به کشته شدن تعدادی از مردم بی دفاع شد.
گفته می شود تا این لحظه تعداد شهدای حادثه تروریستی صبح روز شنبه در اهواز به 24 نفر رسیده است و احتمال افزایش این تعداد نیز به دلیل وخامت حال مجروحان وجود دارد.
بیش از 53 نفر نیز در این حادثه تروریستی زخمی شده اند که به بیمارستانهای مختلف اهواز منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته اند.
در جریان این اقدام چهار عامل این حادثه تروریستی کشته،یا زخمی و دستگیر شدند.
در همین حال وزیر امور خارجه ایران در توئیتر نوشت: جمهوری اسلامی ایران حامیان منطقه ای تروریسم و اربابان آمریکایی آنها را مسئول حمله در اهواز می داند. ایران برای دفاع از جان ایرانیان پاسخی سریع و قاطع به تروریست ها می دهد.
اروپام ** هـ ن **1590نمایش موجودیت‌ها