date_range شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۲۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

رقم تجارت خارجی ایران در سال گذشته از 186 میلیارد دلار گذشت

رقم تجارت خارجی ایران در سال گذشته از 186 میلیارد دلار گذشت
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: مجموع واردات و صادرات (نفتی و غیرنفتی) ایران در سال 96 افزون بر 186 میلیارد دلار شده است که از این رقم 80 میلیارد دلار آن به واردات اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، حسن طایی عصر شنبه در نشست ' صادرات؛ عبور از جغرافیای تحریم به سوی تجارت آزاد '، گفت: از نظر ما صادرات کالا و خدمات، در ادامه تولید و قوام بخش رفتارهای اقتصادی بازیگران اقتصادی اعم از حکومت، بنگاه ها و اندیشه ورزان علمی در عرصه تجارت بین الملل است.
وی افزود: مسائل مربوط به حوزه صادرات، بسیار گسترده و از جنبه های مختلف قابل دسته بندی است. هنگامی که به سیاست های فرابخشی و کلان می اندیشیم، مهمترین موضوعات با این پرسش ها مطرح می شود که ساختارهای نهادی مناسب برای حضور پر قدرت اقتصادی در عرصه تجارت بین الملل، کدام است؟ چه بسترهای نهادی باید شکل بگیرد تا بتوانیم از تولید و صادرات سخن بگوییم؟
وی ادامه داد: در طول سالهای 1392 تا 1396 بالغ بر 250 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی توسط ایران صورت گرفت.
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه، اظهار کرد: جریان ارزی ورود به کشور و شکل گیری بازار موضوعاتی است که باید در کمیته های کاری بررسی شود که در آینده شکل می گیرد.
طلایی تاکید کرد: دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان معتبرترین دانشکده اقتصاد با داشتن 300 دانشجوی دکتری، 500 دانشجوی کارشناسی ارشد و 700 دانشجوی کارشناسی امروز می تواند برای مسئولیت های ملی و اجتماعی بیش از گذشته آماده باشد.
9492**1601**نمایش موجودیت‌ها