date_range سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۲۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پنج نماینده ایران به دیدار فینال و نیمه‌نهایی راه یافتند

پنج نماینده ایران به دیدار فینال و نیمه‌نهایی راه یافتند
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|کشتی

تهران-ایرنا- «پویاناصرپور»، «محمدهادی ساروی» و «امین میرزازاده» به دیدار فینال پنج وزن نخست و علیرضا نجاتی و امین کاویانی نژاد از پنج وزن دوم نیز به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در کشور اسلواکی راه یافتند.

به گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان که از صبح امروز (دوشنبه) در شهر ترناوا کشور اسلواکی در حال برگزاری است، پویا ناصر پور در وزن 55 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 87 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و بهرام معروف خانی در وزن 63 کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها حضور دارد.
نتایج کشتی گیران ایران در این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصرپور در دیدار نیمه نهایی با نتیجه 7 بر یک نورتاجین کریمبردی اولوا از قرقیزستان را 7 بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار تیگران میناسیان قهرمان جوانان اروپا از ارمنستان است.
در وزن 63 کیلوگرم بهرام معروف خانی در دور اول مقابل حسن محمد دارنده مدال برنز جوانان جهان از مصر با نتیجه 5 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. معروف خانی ابتدا در این گروه به مصاف لری ابولادزه از گرجستان می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دیدار بعدی با کریستین وانزا از مجارستان کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این حریف، دیدار رده بندی را با ساگار از هند برگزار خواهد کرد.
در وزن 77 کیلوگرم شاهین عفیفی در دور اول با نتیجه 10 بر یک مغلوب آکژول محموداف قهرمان بزرگسالان آسیا و دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2018 از قرقیزستان شد. و با توجه به شکست کشتی گیر قرقیزستانی مقابل حریف روس، عفیفی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 87 کیلوگرم محمدهادی ساروی در نیمه نهایی با نتیجه 3 بر یک ایلیا ارمولنکو از کشور روسیه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف ساروی در دیدار فینال رومان بتسچارت از کشور سوئیس است.
در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دیدار نیمه نهایی در یک کشتی زیبا و با نتیجه 9 بر صفر بکا ماکاریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار داوید اواساپیان از کشور ارمنستان است.
مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزن فوق فردا (سه شنبه) برگزار می شود.

**نجاتی و کاویانی نژاد به مرحله نیمه نهایی پنج وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان راه یافتند
نتایج کشتی گیران ایران تاکنون به شرح زیر است:
در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ایوو ایلیف از بلغارستان با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید وی در دور سوم مقابل آندرج گاینس از آلمان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
در وزن 67 کیلوگرم یوسف حسینوند در دور نخست مقابل محمود بخشیلوف از ازبکستان با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.
در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در کشتی سوم مقابل آنتونی ساندرز از آلمان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاویانی نژاد در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال به مصاف ماگومد یاربیلوف از روسیه می رود.
در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در دور سوم مقابل الکساندر کوماروف قهرمان جوانان جهان از روسیه با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها به کار خود ادامه دهد.
در وزن 97 کیلوگرم وحید دادخواه در دور اول مقابل ساوولاینن دارنده مدال برنز جوانان جهان و برنز زیر 23 سال اروپا، از فنلاند با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.
رقابت های نیمه نهایی پنج وزن دوم امشب و رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال نیز فردا برگزار می شود.
مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن نخست نیز امشب برگزار می شود که پویا ناصرپور، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده در اوزان 55، 82 و 130 کیلوگرم در دیدار فینال به مصاف حریفان خود می روند.
بهرام معروف خانی نیز که در گروه بازنده های وزن 63 کیلوگرم حضور داشت امروز مقابل حریف لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
رقابت های کشتی قهرمانی جوانان جهان از 26 شهریور تا اول مهر در شهر ترناوا کشور اسلواکی برگزار می شود و کشتی گیرانی از 42 کشور در این پیکارها حضور دارند.
ورزشی ** 1067 ** 1528 **9129نمایش موجودیت‌ها