date_range یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

امنیت نمایندگی ایران در پاریس تقویت شد

امنیت نمایندگی ایران در پاریس تقویت شد
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - سفارت فرانسه در تهران در واکنش به حمله ضدانقلاب به نمایندگی ایران در پاریس، اعلام کرد: نظر به مسئولیت این کشور در قبال حفاظت از اماکن دیپلماتیک، تمهیداتی برای تقویت امنیت این سفارتخانه در نظر گرفته شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سفارت فرانسه در تهران در حساب رسمی خود در توییتر نوشت: به دنبال حوادث مشاهده شده مقابل سفارت ایران در پاریس (جمعه 23 شهریور)، فرماندهی پلیس پاریس اعلام کرد که همان روز وارد عمل شده و از 12 فردی که مقابل سفارت تظاهرات می کردند، در محل بازجویی کرده است.
در ادامه این توییت آمده است: نظر به مسئولیت فرانسه در قبال حفاظت از اماکن دیپلماتیک و با موافقت سفارت ایران، تمهیداتی برای تقویت امنیت سفارت ایران در نظر گرفته شد.
به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی تعرض تعدادی افراد معاند ضد ایرانی به سفارت ایران در پاریس که از وابستگان یک گروهک تروریستی بودند، اعلام کرد: این افراد قصد تعرض و آسیب رساندن به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس را داشتند اما موفق به این کار نشدند و نتوانستند به داخل ساختمان سفارت وارد شوند.
وی با بیان این که متاسفانه پلیس فرانسه هنگام حضور این مهاجمین به موقع در محل حاضر نبودند، تاکید کرد: این افراد معاند با پرتاب اشیایی به سمت ساختمان سفارت، خساراتی به آن وارد کردند.
سخنگوی وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: پس از پیگیری های متعدد و حضور نیروهای ذیربط، تعدادی از مهاجمین توسط پلیس دستگیر شدند که خواستار محاکمه و مجازات آنها و اعلام نتیجه از سوی مقامات ذیصلاح هستیم.
سیام**9314**1336نمایش موجودیت‌ها