date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۶:۰۰ ب.ظ

نخست‌وزیر ژاپن: با رهبر کره‌شمالی دیدار می‌کنم

نخست‌وزیر ژاپن: با رهبر کره‌شمالی دیدار می‌کنم
منبع خبر: ایرنا

پکن- ایرنا- 'شینزو آبه' نخست‌وزیر ژاپن بعد از دیدار با 'دونالد ترامپ' رئیس‌جمهوری آمریکا در نیویورک اظهار کرد اقدام بعدی وی ملاقات با 'کیم جونگ اون' رهبر کره‌شمالی با هدف حل مسئله ربوده‌شدگان ژاپنی است.

به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن، آبه که به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در آمریکا به سر می برد روز یکشنبه در برج ترامپ در نیویورک به مدت بیش از دو ساعت با رییس جمهوری آمریکا ملاقات کرد.
آبه بعد از این دیدار در جمع خبرنگاران تصریح کرد پیش از عزیمت به آمریکا، او به درخواست های صادقانه خانواده های اتباع ژاپنی که توسط کره شمالی ربوده شده اند، گوش داده است و پیام آنها را به ترامپ ابلاغ کرده است.
او با اشاره به اینکه با 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا، همکاری نزدیک برای غیرهسته ای کردن شبه جزیره کره را مورد تایید قرار داده است تاکید کرد او و ترامپ موافقت کردند تا شتابی که پس از نشست تاریخی بین آمریکا و کره شمالی در ژوئن ایجاد شده بود، را افزایش دهند.
نخست وزیر ژاپن در بخش دیگری از سخنانش گفت او و ترامپ گفت و گوهای بسیار سازنده ای بر سر تجارت و سرمایه گذاری دوجانبه داشته اند.
او گفت که آنها در نشست خود که بر اساس گفت و گوهای آتی بین 'توشیمیتسو موتگی' وزیر احیای اقتصادی ژاپن و 'رابرت لایت هایزر' نماینده تجاری آمریکا است دوباره درباره این مسایل گفتگو خواهند کرد.
دولت ترامپ علاقه مندی خود برای آغاز گفت و گوها با ژاپن بر سر یک توافقنامه تجارت آزاد به منظور کاهش کسری تجاری ابراز داشته است.
**آساق**1904**نمایش موجودیت‌ها