date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۲۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

سفر هیئت اقتصادی چین به آمریکا احتمالا لغو شود

سفر هیئت اقتصادی چین به آمریکا احتمالا لغو شود
منبع خبر: ایرنا

پکن- ایرنا- یک روزنامه هنگ‌کنگی نوشت چین در حال بررسی احتمال لغو سفر هیئت چین به آمریکا برای انجام پاره‌ای از گفت وگوهای اقتصادی و تجاری است.

به گزارش ایرنا 'استیون منوچین' وزیر خزانه داری آمریکا ماه جاری میلادی به شکلی غیر منتظره از چین برای اعزام هیاتی برای گفت و گوهای مذکور خبر داد اما حالا روزنامه ساوت چاینا از احتمال انجام نشدن این سفر خبر داده است.
این روزنامه روز جمعه خاطر نشان کرد منابعی از دولت که نخواسته اند به دلیل حساسیت موضوع نامشان فاش شود گفته اند دولت و حزب حاکم بررسی درباره این سفر را شروع کرده اند.
قرار بر این بوده است که ریاست این هیات را 'لیوخه' مشاور ارشد اقتصادی و معاون رییس جمهوری خلق چین بر عهده داشته باشد که هنوز موضوع سفر در هاله ای از ابهام است.
از سوی دیگر دونالد ترامپ رییس جمهورث آمریکا در تازه ترین توییت خود به تعرفه 60 میلیارد دلاری چین بر روی کالاهای آمریکایی واکنش نشان داده و آورده است: ما ظاهرا انتخابی بجز اینکه همه محصولات چینی معادل 267 میلیارد دلار دیگر را نیز مشمول تعرفه قرار دهیم، نداریم.
وی به چین هشدار داده است که سعی نکند با این کارها بر صنایع و کشاورزی آمریکا تاثیر بگذارد و افزوده است که اگر راهی دیگر نباشد آمریکا همه اقلام وارداتی از چین را مشمول تعرفه قرار می دهد.
او این هفته برای 200 میلیارد دلار دیگر از کالاهای چین 10 درصد تعرفه در نظر گرفت که از ابتدای سال آینده میلادی به 25 درصد افزایش می یابد و ساعاتی پس از آن چین از تعرفه بر روی 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکا بین 5 تا 10 درصد خبر داد.
در همین حال نشریه هنگ کنگی در گزارش خود آورده است که اکنون این خطر وجود دارد که چین در میانه جنگ تجاری با آمریکا تنها بماند زیرا ترامپ در حال فشار بر کشورهای دیگر از جمله اروپا است که با آمریکا برای فشار بیشتر بر چین همراه شوند.
اتاق بازرگانی آمریکا در چین از بابت این اتفاقات ابراز ناخرسندی کرده و در بیانیه ای آورده است که چنین تعرفه های فزاینده ای از سوی دو کشور به بازرگانان و تجار آمریکایی در چین بشدت لطمه خواهد زد.
آساق**231**1904**نمایش موجودیت‌ها