date_range سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کمک به مدارس نباید در فصل ثبت‌نام باشد

کمک به مدارس نباید در فصل ثبت‌نام باشد
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

زنجان - ایرنا - مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: در اصلاحیه ماده 11 قانون شواری این وزارتخانه تاکید شده مدیران برای کیفیت‌بخشی به فعالیت مدارس از والدین کمک بگیرند، این کمک باید داوطلبانه و همراه با رسید باشد و در فصل ثبت‌نام هم نباشد.

نورعلی عباسپور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در زنجان افزود: در آموزش و پرورش بخش رسیدگی و ارزیابی فعال است که همین وظیفه را برعهده دارد و کمک به مدرسه اجباری نیست، مربیان و معلمان نباید خود را درگیر مسائل عمرانی مدرسه کنند.
این مسئول تاکید کرد: دیدگاه مالی نسبت به انجمن اولیا و مربیان وجود دارد که برای رفع این مساله برنامه ای در سازمان پژوهش به منظور جهت دهی به مطالبات خانواده ها از مدرسه تدوین می شود.
عباسپور تاکید کرد: امسال در سه تا پنج هزار مدرسه کشور انتخابات انجمن اولیا و مربیان به منظور خروج از حالت تشریفاتی و واقعی شدن آن، الکترونیکی برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: در مدرسه دانش آموز فقط آماده کنکور نمی شود، چرا که آنها در ابعاد شخصیتی در زمینه های مهارت زندگی، مسئولیت پذیری، تصمیم گیزی و حقوق شهروندی پرورش می یابند.
این مسئول از طراحی جدول آموزش حضوری و غیرحضوری برای والدین از مقطع اول ابتدایی تا پایان تحصیلات در سطح کشور خبرداد و افزود: امسال در انجمن اولیا و مربیان جدولی با هدف آموزش خانواده طراحی شده که بر اساس آن وظیفه خانواده نسبت به مدرسه تبیین می شود و مسائل مالی کمک به مدرسه مطرح نیست.
مدیرکل برنامه ریزی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش وپرورش گفت: پیش نویس این برنامه آماده شده است و برنامه جامع آموزش خانواده از ابتدایی تا پایان تحصیلات دانش آموزان را امسال اجرا می کنیم.
عباسپور تاکید کرد: در آموزش غیرحضوری نیز والدذین به صورت الکترونیکی وارد برنامه می شوند و از طریق سامانه حضور آنها مشخص می شود.
وی ادامه داد: در سرویس مدرسه و لباس فرم دانش آموزان نیز اقداماتی انجام می شود که در این بخش ها نیز بر اساس وظیفه ذاتی با برخی از دستگاه های اجرایی از جملخ شهرداری ها در مقوله سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان تقسیم کار می شود.
مدیرکل برنامه ریزی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش وپرورش گفت: خانواده ها باید جدای از مسائل مالی و غیره درگیر مسائل تربیتی فرزندان خود و در ارتباط با آن باشند.
به گزارش ایرنا، در مدارس بالای 10 نفر دانش آموز کشور 92 هزار انجمن اولیا و مربیان در سال تحصیلی 96 - 97 فعال بود.
9505/8068نمایش موجودیت‌ها