date_range دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۰:۰۰ ب.ظ

تدابیر امنیتی مقابل سفارت ایران در ترکیه به حالت عادی برگشت

تدابیر امنیتی مقابل سفارت ایران در ترکیه به حالت عادی برگشت
منبع خبر: ایرنا

آنکارا- ایرنا- تدابیر امنیتی در مقابل و خیابان‌های اطراف سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا که در پی دریافت یک تهدید تلفنی حمله انتحاری برقرار شده بود، به حالت عادی برگشت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، صبح امروز / دوشنبه/ فردی که خود را منتسب به گروه تروریستی داعش معرفی کرده بود، طی تماسی تلفنی با پلیس ترکیه تهدید کرده بود که قصد حمله انتحاری به سفارت ایران در آنکارا پایتخت کشور ترکیه را دارد.
در پی این تهدید تدابیر امنیتی پلیس ترکیه مقابل سفارت و در خیابان 'ایران' که سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنجا واقع است، برقرار شد و پس از ساعاتی اوضاع به حالت عادی برگشت.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حمله انتحاری به سفارت تنها یک تهدید بود، تاکید کرد: اقدام خاصی صورت نگرفته و اوضاع در کنترل و عادی است.
محمدابراهیم طاهریان فرد اظهار کرد: تهدید توسط یک فردی انجام شده که خود را منتسب به داعش معرفی کرده و پلیس ترکیه در پی این تهدید، اقدامات و تدابیر امنیتی را در اطراف سفارت تشدید کرده است.
وی، تخلیه کارکنان سفارت و هر گونه حمله انتحاری، بمب گذاری و اخبار دیگر در این زمینه را تکذیب کرد.
به نظر می رسد که فرد تهدید کننده توسط آل سعود اجیر شده و برای تحت الشعاع قرار دادن پرونده ناپدید شدن جمال خاشقچی اقدام به این کار کرده است.
خاورم/1905**1144نمایش موجودیت‌ها