date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۶:۰۰ ب.ظ

ماهیت تکالیف در منزل تغییر کرده است

ماهیت تکالیف در منزل تغییر کرده است
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: چیزی به نام حذف تکالیف در منزل موضوعیت نداشته و بحث ماهیت تغییر تکلیف بوده است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، سید محمد بطحایی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری همایش بزرگداشت روز ملی پژوهش در آموزش و پرورش با تجلیل از معلمان پژوهنده و پژوهشگران برگزیده که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود : در این تغییر ماهیت خانواده ها بخشی از زحمت را به عهده دارند و تکالیف ناظر بر توسعه مهارت‌های فردی و اجتماعی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه ما در زمینه تکلیف منزل و مشق شب، یک تغییر رویکرد داشته ایم، ادامه داد: البته هنوز این طرح به طور کامل اتفاق نیفتاده است زیرا شرایطی لازم دارد.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد : برنامه‌ای که در این رابطه در دست اجرا داریم آن است که بخشی از تکالیفی که در مدرسه امکان انجام دارد تحت نظارت معلم صورت گیرد و رونویسی‌ها و دیکته که گفته می‌شود برای تمرین خوشنویسی و مسائل این چنینی است در منزل تبدیل به تکالیف مهارت محور شود.
بطحایی یادآور شد : به این معنا که دانش آموزان در منزل همچنان تکالیفی دارند اما ماهیت آن با آنچه رونویسی و حفظ کردن مطالب در مدارس است، فرق می‌کند.
وی عنوان کرد: بنا داریم در منازل به سمتی برویم که مهارت‌های فردی و اجتماعی را در بچه‌ها تقویت کنیم و انواع و اقسام این فعالیت ها را در دستورالعملی که تهیه کردیم، آمده است.
علمی *1883 *1440نمایش موجودیت‌ها