date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۸:۱۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شرایط صورت‌حساب‌های الکترونیکی مشخص شد

شرایط صورت‌حساب‌های الکترونیکی مشخص شد
منبع خبر: بسیج پرس
دسته خبری: سیاست|مجلس

بسیج پرس - نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرایط صورت‌حساب‌های الکترونیکی را در جلسه علنی امروز مشخص کردند.

به گزارش بسیج پرس ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) ماده ۶ آن را تصویب کردند.

براساس این ماده جمع صورت حساب های الکترونیکی صادره توسط هر مودی در هر دوره مالیاتی نمی تواند بیشتر از سه برابر فروش اظهار شده وی در دوره مشابه سال قبل که مالیات آن به سازمان پرداخت شده و یا ترتیب پرداخت آن داده شده است، باشد. همچنین صدور صورت حساب الکترونیکی بیش از حد مذکور، منوط به موافقت سازمان است. در خصوص واحدهای جدید تاسیس و یا واحدهایی که فاقد سابقه مالیاتی هستند، مطابق آئین نامه ای که توسط سازمان تهیه و به تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد، عمل خواهد شد.

آئین نامه مذکور باید به گونه ای تنظیم شود که راه اندازی کسب و کارهای جدید با مشکل مواجه نشده و در عین حال مانع شکل گیری مودیان سوری در نظام مالیاتی کشور شود.

همچنین وکلای ملت با ۱۸۹ رای موافق، ۴ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه علنی، ماده ۷ این لایحه را به تصویب رساندند.

گفتنی است براساس این ماده، صورت حساب های الکترونیکی ثبت شده در سامانه مودیان به منزله ثبت آنها در سامانه فهرست معاملات موضوع ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم است و فروشنده و خریدار تکلیف اضافی در این مورد نخواهند داشت.

 
 

 

نمایش موجودیت‌ها