date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۵۶:۰۰ ب.ظ

سیاست مجازی سهمیه ویژه!

عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما در کانال تلگرامی‌اش نوشت: امام زمان(عج) هم قابل نقد است. از پیامبر هم که بالاتر نداریم. به پیامبر(ص) هم می‌گفتند این سخن از شماست یا وحی الهی است!» اگر این جملات را به جای رئیس‌جمهور فعلی، رئیس‌جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟ شاید کسانی که لباس روحانی به تن می‌کنند سهمیه‌ی ویژه‌ دارند!

نه به تکرار مذاکره
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در توییتی نوشت: سیاست ترامپ و بیانیه امروز به مثابه تلاش مذبوحانه برای تضعیف توافق محکم چندجانبه و نقض مخرب بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ است. برجام قابل مذاکره دوباره نیست. بجای تکرار لفاظی‌های نخ‌نما شده، آمریکا باید خودش را کاملا منطبق با برجام کند، مانند ایران.

عوامل اقتدار
اینستاگرام منتسب به حاج قاسم سلیمانی ویدئویی از بیانات رهبر انقلاب درباره دشمنی آمریکا با عوامل اقتدار ایران در منطقه را منتشر کرد.
صفحه اینستاگرام سردار سلیمانی که تاکنون ۴ بار از دست خارج شده است، ویدئویی را از بیانات رهبر انقلاب درباره رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی که از عوامل اقتدار کشور است به اشتراک گذاشت. دشمنان اسلام و ایران عزیز همواره از پیشرفت و اقتدار کشورمان ناخرسند بوده‌اند. آنها هرگز تحمل لبخند و شادی مردم شریف کشورمان را نداشتند، لذا برای براندازی جمهوری اسلامی از هیچ کاری دریغ نکردند. در اینستاگرام منتسب به سردار سلیمانی چنین نوشته شد: «رهبرانقلاب: شما توقع دارید آمریکا از سردار ما که در منطقه فعال است خوشش بیاید؟... با عوامل اقتدار ما مخالفند...»

فحاشی رااهانت نمی‌داند
سفیر ایران در لندن با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ در قبال مهاجران خاطرنشان کرد که او اصلا فحاشی را اهانت نمی‌داند.
حمید بعیدی‌نژاد در توییتی نوشت: اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه قبول دارد ادبیاتی که در کاخ سفید علیه مهاجرین خارجی و دیگر ملیت‌ها بیان کرده تند بوده ولی اهانت نبوده است، نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه حالا مشکل دوتا شده است! این آقا اصلا این فحاشی‌ها را اهانت نمی‌داند.

توافق برای اصلاحات ترامپ
یکی از فعالان رسانه‌ای و کارشناس و تحلیلگر راهبردی سیاست خارجی و داخلی با انتشار پستی در کانال تلگرامی خود، درخصوص تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران و ۴ شرطی که برای آن گذاشته مطلب کوتاهی به اشتراک گذاشت.
مهدی محمدی در کانال تلگرامی‌اش نوشت: بازی ترامپ چیزی غیر از یک توافق پس پرده با اروپا نبوده است. اینکه ترامپ می‌گوید تعلیق تحریم‌ها را برای آخرین‌بار تمدید می‌کند الا اینکه ایران و اروپا برجام را اصلاح کنند، یعنی اروپا و امریکا بر سر اصلاحات مدنظر ترامپ توافق کرده‌اند. این همان اصلاحاتی است که کروکر هم بناست در قانون جدید خود بگنجاند یعنی محدود کردن برنامه موشکی و حذف سقف‌های زمانی برجام. پیش‌بینی آینده چندان سخت نیست؛ اروپایی‌ها احتمالا خواهند گفت برجام می‌تواند حفظ شود به شرط اینکه ایران محدودیت‌های موشکی و منطقه ای را بپذیرد والا آن‌ها در اجرای کاتسا همراه امریکا خواهند بود! خروج از این بازی مضحک جز با خطر کردن بر سر اصل برجام ممکن نیست.

نمایش موجودیت‌ها