date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۵۶:۰۰ ب.ظ

سردار شریف: نعره آمریکایی‌ها از سر قدرت نیست

سردار شریف: نعره آمریکایی‌ها از سر قدرت نیست
منبع خبر: سیاست روز
دسته خبری: سیاست|آیین

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نعره آمریکایی‌ها از سر قدرت نیست، چرا که در اکثر طراحی‌هایی که داشته شکست خورده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار رمضان شریف در آیین اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری ابوذر و بزرگداشت روز بسیج رسانه، اظهار کرد: تا قبل از وقوع انقلاب اسلامی دو گفتمان جماهیر شوروی یا کمونیستی و گفتمان لیبرال دموکراسی غرب وجود داشت اما حالا جمهوری اسلامی صاحب گفتمان برتر به نام انقلاب اسلامی است.
وی افزود: وقتی در بهمن ۵۷ ملت ما انقلاب اسلامی را با رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رساند، گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفت که همین موضوع سبب شد غرب و شرق سراسیمه با انقلاب اسلامی به مقابله بپردازند.
شریف با بیان اینکه اگر می‌خواهیم نقش خود را در رسانه انقلاب اسلامی به درستی ایفا کنیم باید بدانیم چرا این تقابل شکل گرفت، اذعان داشت: باید بدانیم که چرا وحدت بین این دو گفتمان برای مقابله با نظام ایران ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه گوش‌های شنوایی برای سخنان انقلاب در جهان وجود دارد، تاکید کرد: حضرت امام(ره) در اوج دشمنی دشمنان، نامه‌ای تاریخی را به گورباچف نوشتند و فرمودند«شما به تاریخ پیوسته‌اید»؛ واقعاً هم همین‌طور شد چراکه نمی‌توانست نیازهای مردم خود را تامین کند؛ همین محتوا در نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی وجود داشت.
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فرهنگ آمریکایی نمی‌تواند سعادت مردم را تامین کند، یادآور شد: در جنبش «وال‌استریت» این موضوع به خوبی به نمایش درآمد؛ دلیل اینکه آمریکا امروز این گونه با ما دشمنی می‌کند این است که اگر پیام انقلاب اسلامی به تمام بشریت برسد دیگر جایی برای زورگویی مستکبران باقی نمی‌ماند.
وی خاطرنشان کرد: برخی از فعالان رسانه‌ای امروز خاطرات دفاع‌مقدس را به یاد ندارند، اغراق نیست که هر کدام از توطئه‌های مختلف و متعدد دشمنان به تنهایی می‌توانست یک نظام را سرنگون کند اما همه این‌ها نتوانست مردم ما را به زانو در بیاورد؛ مستکبران جهان می‌خواهند بگویند نظام دینی برآمده از تئوری ولایت فقیه کارآمد نیست و نمی‌تواند در این دنیای متلاطم، کشوری مانند ایران را اداره کند، اما اگر شاخصه‌های کارآمدی را نگاه کنیم وضعیت به گونه دیگری است.
شریف با بیان اینکه امنیت، دانش و زیرساخت‌های مطلوب از جمله شاخصه‌های کارآمدی محسوب می‌شوند، ادامه داد: امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، در مقایسه با وضعیت پیش از انقلاب پیشرفت‌های غیر قابل انکاری داشته‌ایم که البته دشمنان برنمی‌تابند این پیشرفت‌ها به درستی شکل بگیرد.
شریف یادآور شد: ترسیم شرایط کشور زمانی که انقلاب رخ داد با امروز امیدبخش و الهام‌بخش است، بدانید که مردم ایران نزد ملت‌های منطقه و دنیا با احترام یاد می‌شوند؛ نباید به رفتارهای رسانه‌های مغرض غربی توجه کرد؛ نسل امروز وظیفه سنگینی دارد، شهید حججی‌ها برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی همان راه شهدای انقلاب و دفاع‌مقدس را ادامه می‌دهند و تصویری که دشمن از کشور در ذهن جوانان ما پیاده می‌کند متفاوت از واقعیت‌هاست.
سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمنان با محتوای جهت‌دار و مبتذل، فرهنگ ما را به چالش می‌کشند، ادامه داد: یکی از تیم‌های پژوهشی فرانسوی که برای بررسی دلایل پیروزی در دفاع‌مقدس کار تحقیقی انجام داده، اعلام کرده که براساس وصیت‌نامه شهدای دفاع‌مقدس به سه جمله کلیدی در چرایی پیروزی ایرانی‌ها رسیدیم؛ اول فرهنگ مستحکم مذهبی خانواده‌ها، دوم فرهنگی شیعی و سوم رهبری دینی که هدایت رزمنده‌ها را انجام می‌داده است، پس دشمنان درصدد تخریب این سه مؤلفه هستند.
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: دشمن با ماهواره و شبکه‌های اجتماعی سعی در تخریب خانواده و فرهنگ دارند، همچنین سعی داشته میان رهبر انقلاب و مردم فاصله بیندازند، مقابله با دشمن نیازمند توسعه و ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی اسلامی است؛ اگر این نسخه شفابخش در دستور کار رسانه‌ها قرار می‌گرفت امروز شاهد برخی از حوادث نبودیم.
وی با بیان اینکه امروز هم برای توسعه و ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی اسلامی دیر نیست، یادآور شد: هرگاه مردم با بصیرت پشت سر رهبر انقلاب به پاخاستند، پیروزی حاصل شد و هرگاه درنگ کردند نشانه‌های عدم موفقیت نمایان شده است. وی با بیان اینکه تنها نیازمند اتکا به جوانان کشور هستیم، اضافه کرد: بیش از یک قرن است که از نفت و گاز استفاده می‌بریم اما برداشت درستی انجام نشده است.
سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر اراده و عزم جدی وجود داشته باشد، هیچ مانعی در مقابل راه ما نخواهد بود، عنوان کرد: یکی از وظایف رسانه‌ها مطالبه‌گری است و باید مطالبه کرد چرا از توانمندی‌های داخلی استفاده نمی‌شود؛ امیدواریم مسؤولان کشور قدر شرایط امنی که وجود دارد را دانسته و موانع پیش‌روی ملت را حذف کنند. وی با اشاره به منابع زمینی و زیرزمینی کشور گفت: با استفاده از منابع زمینی و زیرزمینی نه تنها می‌توانیم نیازهای فعلی کشور را تامین کنیم بلکه در آینده با وجود جمعیت بیشتر نیز مشکلی نخواهیم داشت.

نمایش موجودیت‌ها