date_range سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۲۷:۰۰ ب.ظ

وزیر جنگ صهیونیست‌ها همچنان لاف جنگ سر می‌دهد ارتقای سطح اسرائیل از پارس‌کردن به گازگرفتن

در حالی که جهانیان تجاوز اخیر صهیونیست‌ها به سوریه را شکستی برای این رژیم می‌دانند وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد صهیونیست‌ها در درگیری نظامی روز شنبه با سوریه، مصمم اقدام کرده‌اند و افزود اکنون زمان پارس کردن نیست بلکه زمان گاز گرفتن است.
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد صهیونیست‌ها در درگیری نظامی روز شنبه با سوریه، مصمم اقدام کرده‌اند. لیبرمن همچنین گفت «هیچ محدودیتی وجود ندارد، ما هیچ محدودیتی را قبول نمی‌کنیم. ما مصمم اقدام کردیم و به هر تحریکی پاسخ دادیم. به دفاع از منافع امنیتی حیاتی خود ادامه می‌دهیم».
وزیر جنگ اسرائیل در ادامه با توضیح یک ضرب‌المثل گفت «زمان پارس کردن نیست، زمان گاز گرفتن است. ما به سختی گاز گرفته شدیم، امیدوارم مجبور به انجام آن نباشیم». وی این سخنان را در شهری در ۵ کیلومتری جنوب لبنان بیان داشت. رژیم صهیونیستی مدعی است که روز شنبه یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندی‌های جولان اشغالی شده و هدف یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفته است.
در پی این حادثه، جنگنده‌های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را هدف قرار داده‌اند. در جریان این عملیات یک جنگنده اف-۱۶ اسرائیل هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد.
یک مقام اسرائیلی تایید کرد که جنگنده این رژیم پس از عملیات در سوریه، هدف اصابت موشک پدافند هوایی سوریه قرار گرفته و سرنگون شد. این اولین بار از سال ۱۹۸۲ است که اسرائیل تایید می‌کند که یک جنگنده‌اش هدف سامانه دفاعی سوریه قرار گرفته است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی این حادثه را «ضربه‌ای به اعتبار و ابهت» نیروی هوایی اسرائیل توصیف کرده‌اند.
در ادامه تحرکات صهیونیست‌ها، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از بازداشت یک ترکیه‌ای و یک فلسطینی که به گفته این رژیم جذب حماس شده بوده‌اند و برای این جنبش کار می‌کرده‌اند، خبر داد. «شاباک یا شین‌بت» (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) اعلام کرد دو فرد مظنون را که -به ادعای این سازمان- جذب حماس شده بوده‌اند و با این جنبش همکاری می‌کرده‌اند، بازداشت کرده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، شاباک در ادامه افزود: نفر اول یک شهروند ترکیه‌ای به نام «کمیل طقلی» استاد دانشگاه در رشته قانون است و نفر دوم «ضرغام جبارین» از ساکنان «ام‌الفحم» در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ است و هر دوی این افراد از طریق یکی از اعضای حماس به نام «زاهر جبارین» در ترکیه و تحت نظر «صالح العاروری» (از اعضای ارشد حماس) جذب حماس شده بوده‌اند؛ جبارین در چارچوب توافق «شالیت» مربوط به سال ۲۰۱۱ آزاد شد در این توافق «گیلعاد شالیت» نظامی اسرائیل با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی مبادله شدند.
در این میان شهرک‌نشینان افراطی با حمله به روستای فلسطینی «عورتا» نزدیک شهر نابلس در کرانه باختری، به خودروهای اهالی این روستا حمله کردند. گروه‌های فلسطینی در غزه گفتند در هر جنگی که در آینده روی دهد، همه جبهه‌های نبرد باز است و نباید رژیم صهیونیستی به تنهایی چنین جنگی را اداره کند. گروه‌های فلسطینی در غزه اعلام کردند راهبرد کنونی آنها این است که نباید به اسرائیل اجازه داده شود به تنهایی کنترل و اداره هیچ یک از جبهه‌های نبرد را در دست داشته باشد. این اظهارات پس از آن صورت می‌گیرد که به دنبال تشدید درگیری‌ها در جبهه شمالی اسرائیل، در نوار غزه آماده باش کامل اعلام شد.
صهیونیستها فاش کردند علاوه بر سرنگونی جنگنده اف-۱۶ ارتش اسرائیل در آتشبار پدافند هوایی ارتش سوریه، یک فروند دیگر جنگنده ارتش رژیم صهیونیستی شنبه گذشته بر فراز منطقه الجلیل در شمال فلسطین اشغالی هدف آتشبار پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفت و نزدیک بود سرنگون شود. پس از آن که دو نظامی اسرائیلی به اشتباه وارد شهر جنین در کرانه باختری رود اردن شدند، موجی از مردم این شهر به آن‌ها حمله کردند. ورود نظامیان اسرائیلی به جنین در حالی صورت گرفت که این شهر در منطقه موسوم به «A» قرار دارد که نظارت نظامی و غیر نظامی آن به عهده تشکیلات خودگردان فلسطین است. غیرنظامیان اسرائیلی حق ورود به این منطقه را ندارند. سربازان نیز تنها به هنگام عملیات نظامی می‌توانند وارد آن شوند. بر اساس بیانیه ارتش اسرائیل، فلسطینیان به سوی نظامیان اسرائیلی و خودروی آنان سنگ پرتاب کردند. یک اسلحه به غنیمت گرفته شد و یکی از آنان زخمی و به بیمارستان منتقل شد.
دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی بازداشت عهد التمیمی را تمدید کرد و جلسه بعدی دادگاه وی ماه آتی میلادی برگزار خواهد شد. دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی جلسه محاکمه عهد التمیمی، دختر نوجوان فلسطینی را برگزار و بازداشت وی را تمدید کرد. عهد ۱۷ ساله دسامبر گذشته در پی انتشار یک ویدیو از وی که در حال سیلی زدن به دو سرباز اسرائیلی بود، بازداشت شد. قرار است جلسات محاکمه وی همچنان به صورت محرمانه برگزار شود.

نمایش موجودیت‌ها