date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۵:۰۰ ق.ظ

نویسنده آمریکایی: تحریم‌ها علیه ایران تاثیر مطلوب ترامپ را نخواهند داشت

نویسنده و تحلیلگر آمریکایی تصریح کرد تحریم‌ها علیه ایران تاثیری را که مطلوب نظر دولت آمریکا است نخواهد داشت.
لین دین درباره اجرایی شدن دومین بسته تحریم‌ها علیه ایران از ۴ نوامبر (۱۳ آبان‌ماه) گفت: اول اینکه، احیای این تحریم‌ها یک بار دیگر ثابت می‌کنند که حرف‌های آمریکا پشیزی ارزش ندارند، چون آنها دو سال بعد از امضای این توافق تصمیم گرفته‌اند بدون هیچ دلیلی آن را پاره کنند. آمریکا نه‌فقط غیرقابل اعتماد و غیرحرفه‌ای بلکه کشوری خودسر به‌شمار می‌رود.
این نویسنده در ادامه تصریح کرد: تحریم‌های آمریکا قطعاً به اقتصاد ایران لطمه می‌زنند اما نه به‌اندازه‌ای که هدف دولت ترامپ است چون متحدان اصلی آمریکا از جمله کره جنوبی و مهم‌تر از همه، اتحادیه اروپا تصمیم گرفته‌اند از آنها تبعیت نکنند.
وی اضافه کرد: علاوه بر این، ایران به تجارت با روسیه و چین ادامه خواهد داد. به‌خلاف انتظارات، آنهایی که بیشترین لطمه را از تحریم‌ها متحمل خواهند شد، شرکت‌های آمریکایی هستند که از ورود به بازار ایران و بخش انرژی وسیع آن دور نگاه داشته خواهند شد. آیا فکر می‌کنید بوئینگ از این تحریم‌ها خوشحال است؟.
لین دین در ادامه علت خصومت‌ورزی دیرینه آمریکا با ایران را دشمنی ایران با رژیم صهیونیستی دانست. وی گفت: چند دهه است که آمریکا علیه ایران خصومت‌ورزی می‌کند. دلیل اصلی این موضوع این است که ایران دشمن اسرائیل است.
لین دین همچنین با بیان اینکه آمریکا در حال افول است، نابودی رژیم صهیونیستی را هم قریب‌الوقوع دانسته است. او گفت: این احتمال [نابودی اسرائیل] نزدیک‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود چون حامی اصلی اسرائیل یعنی آمریکا در آستانه سقوط است. تسنیم

نمایش موجودیت‌ها