date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۸:۰۰ ب.ظ

سیاست مجازی شاهزادگان سعودی دارای یک حکومت دایناسوری هستند

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا در کانال تلگرامی خود نوشت: اقدام عربستان در دستگیری و ممنوع‌الخروجی سعد حریری از عربستان به یک رسوایی تبدیل شده است هم برای عربستان و هم برای سعد حریری و جناحش در لبنان. عربستان با این حرکت خام موفق شده کل لبنان را علیه خود یکپارچه سازد. در وابستگی و اطاعت پذیری سعد حریری و منصور هادی نسبت به عربستان تردیدی وجود ندارد. سعد حریری و منصور هادی، عملاً به عنوان سرکرده عربستان سعودی در کشور‌های خود عمل کرده‌اند و همواره فرامین‌شان را اجرایی کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد ارتباط آن‌ها با عربستان از طریق کسانی بوده که از کار برکنار شده، دستگیر و یا متهم به فساد هستند اما به هر حال وجهه‌ای مستقل ندارند.
قدیری‌ابیانه با بیان اینکه گروگانگیری نخست‌وزیر کشور دیگر اتفاقی است که تنها می‌تواند در عربستان رخ دهد، نوشت: عربستان با این اقدامات خود دارد لبنان را نیز مثل قطر از دست داده و در مقابل خود قرار می‌دهد. محمد بن‌سلمان عربستان را با هدف ایجاد دیکتاتوری خودکامه تر و فردی‌تر از گذشته هدایت می‌کند. ثروت عربستان آنچنان زیاد است که رقبای او در عربستان حاضر نیستند از دست‌اندازی به آن دست بکشند لذا جنگ شاهزادگان تازه آغاز شده است.

پیام توئیتری «میشل عون» درباره حمایت کویت از دولت لبنان
«میشل عون» رئیس‌جمهوری لبنان در یک پیام توئیتری اعلام کرد: سفیر کویت به من اطلاع داد که کشورش از تلاش‌های دولت لبنان برای غلبه بر شرایط حساس کنونی حمایت می‌کند.
گفتنی است، پیشتر سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان در گفت‌وگوی تلویزیونی با المستقبل از احتمال عقب‌نشینی خود از استعفا خبر داده بود.

تا دو روز آینده به لبنان بازمی‌گردم
نخست‌وزیر مستعفی لبنان در صفحه توئیتر خود، زمان بازگشتش به بیروت را اعلام کرد.
سعد حریری اعلام کرد حالش خوب است و تا دو روز دیگر به لبنان باز می‌گردد. حریری همچنین در این پیام توئیتری از مردم لبنان خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و افزود اعضای خانواده وی همچنان در عربستان سعودی خواهند ماند.

توییت جدید ترامپ درباره انتشار بیانیه‌ای مهم در روزهای آتی
دونالد ترامپ در توییت جدید خود از انتشار بیانیه‌ای مهم هنگام بازگشت خود از سفر آسیایی‌اش به واشنگتن خبر داد.
رئیس‌جمهور آمریکا، که هنوز در سفر آسیایی خود و در فیلیپین به سر می‌برد، با انتشار یک توییت جدید اظهار کرد: وقتی به واشنگتن بازگردم، از کاخ سفید یک بیانیه بسیار مهم را منتشر می‌کنم. زمان و تاریخ آن هماهنگ خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها