date_range سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۲:۳۳ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نتانیاهو مدعی افزایش حضور نظامی ایران در سوریه شد

نتانیاهو مدعی افزایش حضور نظامی ایران در سوریه شد
منبع خبر: سیمرغ

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر دوشنبه به برلین، به آلمان هشدار داد در صورتی که موضع سخت‌تری مقابل ایران اتخاذ نکرده و از توافق برجام خارج نشود، باید انتظار ورود تعداد بسیار بیشتری از آوارگان سوری را داشته باشد.

 نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر دوشنبه به برلین، به آلمان هشدار داد در صورتی که موضع سخت تری مقابل ایران اتخاذ نکرده و از توافق برجام خارج نشود، باید انتظار ورود تعداد بسیار بیشتری از آوارگان سوری را داشته باشد.

بنیامین نتانیاهو در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، با بیان اتهامات تکراری علیه ایران گفت که تهران حضور نظامی خود در کشورهایی مثل سوریه و یمن را به لطف رفع شدن تحریم ها پس از توافق برجام، افزایش داده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو ایران را به تلاش برای ایجاد جنگ مذهبی در سوریه متهم کرده و با هشدار به آلمان نسبت به عواقب چنین جنگی که آوارگان بسیار بیشتری به وجود خواهد آورد، افزود: «شما خوب می دانید که آن آوارگان دقیقاً به کجا خواهند آمد.»

از سال 2015 تا کنون، کشور آلمان پذیرای بیش از یک میلیون پناهجو بوده است که اکثر آنان اهل سوریه بوده اند.

نتانیاهو که به اروپا سفر کرده است، قصد همراه کردن فرانسه، آلمان و انگلیس را علیه ایران دارد. او پیش از این هدفش از این سفر را بحث در مورد متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی در خاورمیانه اعلام کرده و گفته بود: «سال ها بود که ما در برابر آن دو تهدید (برنامه هسته‌ای و نفوذ منطقه‌ای ایران) به تنهایی ایستاده بودیم. به گمانم شرایط اکنون بهتر شده است.»

18 اردیبهشت ماه بود که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که کشورش از توافق هسته‌ای برجام خارج شده و تحریم های جدید یکجانبه‌ای را علیه تهران اعمال خواهد کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

نمایش موجودیت‌ها