date_range سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۳۸:۴۱ ب.ظ

نامه‌ای با امضا 40 نماینده برای ریاست‌جمهوری و قوه قضائیه!

نامه‌ای با امضا 40 نماینده برای ریاست‌جمهوری و قوه قضائیه!
منبع خبر: سیمرغ
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده اصلاح‌طلب مردم دماوند در مجلس از جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای خطاب به روسای جمهور و قوه قضائیه به منظور آزادی هرچه سریع‌تر بازداشت‌شدگان در جریان اعتراض‌های اخیر خبر داد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم دماوند در مجلس از جمع‌آوری امضاء برای نامه‌ای خطاب به روسای جمهور و قوه قضاییه به‌منظور آزادی هرچه سریع‌تر بازداشت‌شدگان در جریان اعتراض‌های اخیر خبر داد.

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده اصلاح‌طلب مردم دماوند و عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با اشاره به تهیه نامه‌ای به‌منظور آزادی بازداشت‌ شدگان در جریان اعتراض‌های اخیر اعلام کرد:

در جریان نشست علنی امروز مجلس در دو نامه جداگانه خطاب به رییس‌جمهوری و رییس قوه قضاییه خواستار آزادی هرچه سریع‌تر بازداشت‌شدگان در اعتراض‌های اخیر به‌ویژه دانشجویان دختر بازداشتی شدیم .این نامه‌ها به امضای ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس رسیده است . هم‌اکنون با توجه به حضور وزیر دادگستری و معاون پارلمانی رییس‌جمهور در صحن علنی مجلس، یک نسخه مربوط به قوه قضاییه تحویل آقای علیرضا آوایی وزیر دادگستری شد و نسخه مربوط به ریاست‌جمهوری نیز به آقای حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس‌جمهور تحویل شد تا در اختیار آقای روحانی قرار گیرد.


در متن این نامه آمده است:

باتوجه به آن‌که حوادث تلخ و ناگوار اخیر در کشور بیش از همه باعث نگرانی دلسوزان و دغدغه‌داران شده و بر اساس گزارش‌های ارائه شده در جلسه غیرعلنی روز ۱۷ دی‌ماه امسال، اگر این مسائل مورد بررسی، تجزیه و تحلیل و کالبدشکافی دقیق قرار نگیرد، مصالح و منافع ملی کشور دچار ضرر و زیان خواهد شد، به‌منظور جلوگیری از شدت یافتن ریشه‌های نارضایتی دستگیری‌های متعدد از سوی نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی، ضمن تشکر از زحمات همه عزیزان، به نظر می‌رسد تداوم نگهداری و طولانی شدن زمان بازداشت آنان به‌ویژه دانشجویان و علی‌الخصوص دانشجویان دختر بازداشتی ، مسائل و مشکلات متعددی را در پی خواهد داشت.

بر این اساس ما نمایندگان از رییس جمهور و رییس قوه قضاییه تقاضا داریم نسبت به رفع بازداشت دانشجویان دستور رسیدگی، اقدام و مساعدت عاجل را مبذول کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:ilna.ir


نمایش موجودیت‌ها