date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۱:۰۰ ب.ظ

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی مطرح کرد؛ نقش پررنگ زنان در حمایت از کالای ایرانی

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: زنان نقش اصلی در کالاهای خریداری شده در خانواده دارند،  بر این اساس بانوان نقش بسیار پررنگی در حمایت از تولید ایرانی دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فرشته سلجوقی در همایش مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رویکرد استفاده از کالاهای سلامت‌محور که امروز در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: هنگامی که موضوع حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، موضوع صرفاً این نبود که کالای ایرانی بخریم چراکه این موضوع  ابعاد مختلف و متکثری دارد و ما هم به عنوان کارکنان دولت برای اجرای این رهنمود باید کمیت و کیفیت خدمات خود را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر نقش بانوان در حمایت از کالای ایرانی، ادامه داد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که زنان مدیران فرهنگی و مدیران سبد اقتصادی و دارایی خانواده هستند. زنان نقش اصلی در کالاهای خریداری شده در خانواده دارند،  بر این اساس بانوان نقش بسیار پررنگی در حمایت از تولید ایرانی دارند.

سلجوقی با بیان این که «اگر ما نگران اشتغال و اقتصاد کشور هستیم باید ببینیم در کجا کم گذاشته‌ایم»، تصریح کرد: قاچاق کالا و مصرف این کالا توسط ما صدمات زیادی به اقتصاد کشور می‌زند و در شرایط کنونی کشور و بازگشت تحریم‌ها که باید از این آزمون پیش‌رویمان به سلامت عبور کنیم باید به این مسئله توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: قطعا شرایط کشور شرایط آسانی نخواهد بود و در این شرایط یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشیم مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. مبارزه با قاچاق تنها از طریق مرزداران و ستاد مبارزه با قاچاق نبوده و مردم نقش بسیار زیادی در این مسئله دارند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه به ازای ورود هر کالای قاچاق دو کارگر ایرانی بی‌کار می‌شوند، اضافه کرد: بنابراین در این شرایط توقع نداریم مانند ترک‌ها مردم طلاهای خود را فروخته و موبایل‌های آیفون خود را بشکنند، اما این توقع را داریم که لوازم مورد نیاز خود را از کالای ایرانی تهیه کنند.        

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها