date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

"ترامپ" برای "بن سلمان" کارت دعوت می‌فرستد؟

"ترامپ" برای "بن سلمان" کارت دعوت می‌فرستد؟
منبع خبر: تدبیر و امید

سی بی‌اس نیوز نوشت رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی دعوت از ولیعهد سعودی برای حضور در نشست شورای امنیت درباره تسلیحات هسته‌ای است.

  سی بی اس نیوز نوشت رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی دعوت از ولیعهد سعودی برای حضور در نشست شورای امنیت درباره تسلیحات هسته‌ای است.

سی بی اس نیوز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی دعوت از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، برای حضور در نشست شورای امنیت درباره تسلیحات هسته‌ای است.

این نشست قرار است چهارم مهر به ریاست دونالد ترامپ برگزار شود. پیشتر اعلام شده بود موضوع این نشست، «ایران» خواهد بود، اما رسانه‌های آمریکایی هفته گذشته گزارش دادند ترامپ طبق توصیه مشاورانش، برای اینکه این جلسه به تریبونی برای انتقاد از آمریکا تبدیل نشود، موضوع آن را به «منع گسترش تسلیحات کشتار جمعی» تغییر داده تا از سخنرانی نماینده ایران در این نشست جلوگیری شود. بدین ترتیب، طبق یادداشتی که کاخ سفید از دستورکار جلسه هفته آینده شورای امنیت به ریاست ترامپ منتشر کرده است، رئیس‌جمهور آمریکا در این نشست هرچند روی سخنش با ایران خواهد بود اما نامی از ایران نخواهد برد.
نمایش موجودیت‌ها