date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پیش‌بینی قدم بعدی ترامپ درباره ایران

پیش‌بینی قدم بعدی ترامپ درباره ایران
منبع خبر: تدبیر و امید

داود هرمیداس باوند دیگر تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل با اشاره به تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از سوی ترامپ می‌گوید: این آخرین تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران است. آمریکا می‌خواهد تصمیم‌گیری در ارتباط با تحریم‌های هسته‌ای را به بعد از مذاکره با اروپایی‌ها واگذار کند.

داود هرمیداس باوند دیگر تحلیل گر مسائل بین‌الملل با اشاره به تمدید تعلیق تحریم‌های هسته ای از سوی ترامپ می‌گوید: این آخرین تعلیق تحریم‌های هسته ای ایران است. آمریکا می‌خواهد تصمیم گیری در ارتباط با تحریم‌های هسته ای را به بعد از مذاکره با اروپایی‌ها واگذار کند. اروپایی‌ها در موضوع برجام جدی هستند و معتقدند، برجام یک توافق بین المللی است که طرف‌ها باید به آن پایبند باشند.
 
اما آنها درباره سیستم موشکی نیز اعلام کرده اند آماده مذاکره‌اند. بنابراین ترامپ می‌خواهد مساله سیستم موشکی ایران را به مساله برجام ربط دهد و شرایطی اتفاق رقم بزند که بر روی این توافق بازنگری شود.

 باوند با اشاره به سخنان ترامپ می‌گوید: یکی از نکاتی که رئیس جمهور آمریکا به آن اشاره کرد، آن است که ایران باید برای همیشه از دسترسی به سلاح هسته ای خودداری کند و تحریم‌های هسته ای هم به بعد از مذاکرات آمریکا با کشورهای اروپایی موکول می‌شود.

 این استاد دانشگاه در ارتباط با تحریم‌های وضع شده علیه 14 فرد و نهاد ایرانی از جمله رئیس قوه قضاییه نیز می‌گوید: این اقدام آمریکا هم در راستای همان مذاکراتی است که این کشور می‌خواهد با اروپایی‌ها داشته باشد. آمریکا با اقدام خود خواسته خود را در جای مدعی و ایران را در جایگاه متهم قرار دهد. کاخ سفید قوه قضاییه را در ارتباط با مسائل حقوق بشر و ناآرامی‌های اخیر ایران و واکنش نظام به آنها تحریم کرده است. به این ترتیب مبنای تحریم‌های اعمال شده علیه افرادی مثل رئیس قوه قضاییه با تحریم‌های مرتبط با برجام متفاوت است.
منبع : فرارو
نمایش موجودیت‌ها