date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۴۳:۰۵ ب.ظ

برگزاری جلسه الزامات شهر هوشمند درباره منطقه 19

جلسه هم اندیشی در خصوص نیازهای منطقه به الزامات شهر هوشمند در سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی منطقه 19، نیما پروین معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا با اعلام این خبر گفت:  از آغاز سال جاری، جلسات متعددی با عنوان شهر هوشمند در منطقه برای بررسی الزامات شهر هوشمند با توجه به نیازهای منطقه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این جلسات با محوریت برنامه های این معاونت و حمایت شهردار به منظور بررسی زمینه‌های تحقق شهر هوشمند در منطقه برپا شد افزود: تلاش منطقه  این است که بتواند دروازه جنوبی پایتخت را به جایگاه منطقه‌ای ممتاز و پیشرو در حوزه هوشمندسازی برساند تا از ظرفیت‌های منطقه به منظور حل مشکلات شهروندان استفاده شود.

پروین با تاکید بر راهبردهای کلان و اساسی دوره‌ جدید مدیریت شهری برای شهر هوشمند خاطر نشان کرد: بخش قابل توجهی از احکام برنامه سوم توسعه شهری، حول شهر هوشمند شکل گرفته و  بر اساس این برنامه، تهرانِ آینده شهری دانش‌بنیان، هوشمند و جهانی است که  تبلور این برنامه، در منطقه 19 به عنوان دروازه ورودی شهر تهران از اهمیت روزافزونی برخوردار است.

ضمن اینکه این منطقه نیز همسو با برنامه سوم توسعه و برنامه‌های شهردار پایتخت می‌کوشد راهکارهایی برای هوشمندسازی فرآیندهای سازمانی و خدمات قابل قبول به شهروندان ارائه کند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا یاد آور شد: تحقق شهر هوشمند با همکاری و تعامل ذینفعان مسئول در داخل و خارج از مجموعه مدیریت شهری و بالاخص شهروندان قابل دستیابی است، راهبردی که شهرداری منطقه نیز در اولویت کاری خود قرار داده و برای دستیابی به این مهم، جلساتی با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و دبیرخانه تهران هوشمند و رصدخانه شهری برگزار کرده‌است.

همچنین طی جلساتی با مناطق نمونه پایتخت از اقدامات و راهکارهای در حوزه هوشمندسازی، در این مناطق بازدید شد.


برگزاری جلسه الزامات شهر هوشمند درباره منطقه 19

 

تصویرها
برگزاری جلسه الزامات شهر هوشمند درباره منطقه 19
نمایش موجودیت‌ها