date_range پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۵:۰۰ ب.ظ

حمید سوریان: ورزشکاران با وقف اماکن ورزشی نام خود را بلندآوازه کنند/ ورزشگاهی در زادگاهم تاسیس کردم

حمید سوریان: ورزشکاران با وقف اماکن ورزشی نام خود را بلندآوازه کنند/ ورزشگاهی در زادگاهم تاسیس کردم
منبع خبر: خبرگزاری فارس
دسته خبری: ورزش|کشتی

حمید سوریان درباره آشنایی خود با وقف می‌گوید: از آنجا که دوران کودکی خود را در شهری سپری کردم و به دلیل حضور افراد خیر در این منطقه، موضوع وقف برایم آشنا بوده و وقف را یکی از بهترین کارها نزد خداوند و مردم می‌دانم.

به گزارش خبرگزاری فارس حمید سوریان کشتی‌گیر جوان و بااخلاق کشور و دارنده ۶ مدال طلای کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و یک طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن که از لحاظ کسب مدال و مقام بهترین کشتی‌گیر تمام ادوار ایران است.


این ورزشکار قهرمان و با اخلاق کشورمان درخصوص کمبود امکانات ورزشی در مناطق مختلف کشور می‌گوید: در حالی‌ که بسیاری از رشته‌های ورزشی مدال‌آور بوده و با اندکی سرمایه‌گذاری می‌توان به نتایج خوبی رسید، اما برخی بی‌توجهی‌ها در این زمینه سبب شده تا نتوان بهره آن‌چنانی از آن برد.

سوریان درباره اقداماتی که در زمینه رشد و توسعه رشته قهرمانی‌اش و کمک به رونق آن انجام داده افزود: سعی کردم با ایجاد ورزشگاه در محل تولد خود، کمک قابل‌توجهی در زمینه استعدادیابی و رونق این ورزش انجام دهم که امیدوارم این اقدام بتواند در آینده ثمرات خود را نشان دهد.

وی درخصوص آشنایی خود با وقف می‌گوید: از آنجا که دوران کودکی خود را در شهرری سپری کردم و افراد بسیاری را می‌شناسم که در این رابطه اقدام خوب و درخور توجهی را انجام دادند، لذا این مقوله برایم آشنا بوده و وقف را یکی از بهترین کارها در نزد خداوند و مردم می‌دانم.

سوریان در پاسخ به این سؤال که آیا علاقه‌ای دارد که در وقف سهیم باشد یا خیر می‌افزاید: خوشبختانه شما کمتر کسی را می‌شناسید که اگر از او سؤال شود که آیا دوست دارید در کار خیر سهیم باشید و در جواب شما بگوید نه، اما خیلی‌ها دوست ندارند کاری که انجام می‌دهند برملا شود و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم.

قهرمان المپیک لندن درخصوص نقش تبلیغات در بالا رفتن مشارکت در وقف گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر سازمان‌هایی که به‌نوعی در رابطه با وقف در ارتباط هستند با بازگو کردن روند فعالیت و اقدامات ارزشمند خود توانسته‌اند اقبال جامعه را نسبت به این امر خداپسندانه دوچندان کنند.

سوریان درخصوص نقش وقف در توسعه ورزش می‌گوید: اگر دقت کنید بیشتر قهرمانان کشور که در میادین ورزشی مقام می‌آورند از افراد ضعیف جامعه بوده‌اند که با تلاش مضاعف به این مقام رسیده‌اند، لذا ورزشکارانی که از شرایط مالی خوبی برخوردارند می‌توانند با ایجاد اماکن ورزشی در محله‌های محروم دین خود را ادا کرده و نام خود را بلندآوازه کنند.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها