date_range دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۴۰:۰۰ ب.ظ

با حضور شهردار تهران بزرگ‌ترین باغ کتاب جهان در تهران افتتاح شد

با حضور شهردار تهران بزرگ‌ترین باغ کتاب جهان در تهران افتتاح شد
منبع خبر: خبرگزاری فارس

بزرگترین باغ کتاب جهان با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترین کتابفروشی،دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران وانقلاب اسلامی را فراهم می‌کند.

 این مجموعه ضمن افزایش سرانه مطالعه در کشور، می تواند به رشد علمی کودکان، نوجوانان وحتی بزرگسالان کمک قابل توجهی داشته باشد.

 باغ کتاب تهران با مساحت 110000 مترمربع، فضای مفرح و شادی را برای دورهم بودن خانواده ها و در نظر گرفتن ساعتی برای مطالعه و کتابخوانی فراهم می کند.

 اصلاح عملکرد و جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب ،افزایش عرصه عمومی تعامل مدنی مردم با کتاب و فرهنگ کتاب خوانی، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر و ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر از جمله اهداف پروژه باغ کتاب تهران به شمار می آید.

 تالارهای متعدد باغ کتاب همچون تالار علم خردسال،تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتی کتاب، بخش داستانهای تجسمی، داستانهای شاهنامه و مجموعه سالنهای سینما، تئاتر، همایش و غیره از جمله زیر پروژه های باغ کتاب به شمارمی آیند.

 یکی از موارد قابل توجه در پروژه باغ کتاب تهران استفاده وسیع از فضای سبزاست که با استفاده از بام سبز علاوه بر زیبایی و افزایش ارزش ساختمان می توان تا 50 درصد از هدر رفتن آب جلوگیری کرد.

باغ کتاب مجموعه ای فرهنگی و چند منظوره با محوریت کتاب است که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ساخته شده است.

هر یک از عناصر تشکیل دهنده مجموعه با غ کتاب تهران به نحوی با فعالیتهای مرتبط با کتاب در ارتباط است.

فروشگاههای مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و.... در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیتی می شود. همچنین باغ کتاب می تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه ها با انواع مدیاها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و...) به مخاطبان خود ارائه دهد.

این مجموعه به عنوان یک فضای فرهنگی در طول سال به نمایش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با کتاب خوانی می‌پردازد، که علاوه بر افزایش و تسهیل دسترسی علاقه‌مندان به کتاب، این مکان را مبدل به یک مرکز فرهنگی قابل احترام و کامل برای مخاطبان از سنین و سلیقه های متنوع، کرده است.

باغ کتاب تهران ، قابلیت ‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب بصورت دائمی، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر و بهره برداری در اقتصاد کتاب، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها

نظرهای خبر

 • user avatar
  صادقی

  آقا ی قلیباف دستت درد نکند.خدا قوت

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۵۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  اتوبان حقانی جنب شرقی پارک اب و اتش

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۵:۱۶:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  مکان؟ ساعت فعالیت؟

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۴:۵۱:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  الان یکی از طرفدارهای آقای روحانی میاد می گه که اگه روحانی چندماه مونده به انتخابات پروژه افتتاح کرد اینا از الان برای 4 سال دیگه دارن پروژه افتتاح می کنن متوهمن دیگه . مگه ندیدی دیگه صداشون در نمیاد/ بی احترامی چند روز قبل فرانسه با دعوت از منافقین رو یادمون نرفته که امروز 5 میلیارد قرار داد نفتی با توتل فرانسه می بندند

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۷:۰۵:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  داود نقاش

  نگفتید باغ کتاب تهران کجاست

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۴:۰۳:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  تازه چه خبر

  افتتاح پروژه تا انتخابات بعدی به حالت تعلیق در آمد.

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۳۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  راست میگه این همه توضیح دادین از همه چیزش اما مهمترین نکته رو نگفتین

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۴:۵۳:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  با گذر زمان قدر قالیباف بیشتر مشخص می شود

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۵:۰۹:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  اقای قالیباف خدا قوت دمت گرم درد و بلات بخوره تو سر اون افرادی که مسولیت دارن ولی کار نمی کنن حقوق نجومی میگیرن و همیشه میگن نمیشود نداریم و نمیتوانیم اقای قالیباف شما رو عاشقانه و به پاس خدماتی که در تهران انجام دادی دوست دارم

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۵:۱۹:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  مقداد

  آقای روحانی خواهشا #برو_کار_کن

  دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۵:۵۵:۰۰ ب.ظ
آگهی