date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شاهانی در گفت‌وگو با فارس: اجرای طرح تعاون اساتید/ حکم اساتید دانشگاه آ» اد تغییر می‌کند

شاهانی در گفت‌وگو با فارس: اجرای طرح تعاون اساتید/ حکم اساتید دانشگاه آ» اد تغییر می‌کند
منبع خبر: خبرگزاری فارس

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه طرح تعاون اساتید در این دانشگاه اجرا می‌شود، گفت: در این طرح حکم اساتید دانشگاه آزاد هیئت علمی استان می‌شود.

امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه ساعات موظفی اساتید دانشگاه آزاد از دانشگاه‌های دولتی بیشتر است، گفت: ساعات کاری اساتید دانشگاه آزاد کم می‌شود و ساعات حضور آنها به زودی به واحدهای دانشگاه‌ ابلاغ می‌شود، البته پیش‌نیازها باید رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت جدید دانشگاه آزاد بر ارتقای کیفیت تاکید دارد، گفت: آمایش آموزش‌ عالی در دانشگاه آزاد صورت می‌پذیرد، بر اساس این طرح مثلا رشته حقوق در یک استان به 8 واحد و نه به همه واحدها، مهندسی مکانیک به 10 واحد دیگر واگذار می‌شود، یعنی رشته‌ها توزیع می‌شوند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه طرح تعاون اساتید در این دانشگاه اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: در برخی واحدهای استانی موظفی‌ اساتید  پر نمی‌شود، در این طرح حکم اساتید دانشگاه آزاد هیات علمی استان می‌شود و در مراکز دیگر موظفی‌شان پر می‌شود.

وی گفت: آیین‌نامه مقطع دکترا هم در راستای کیفی سازی تغییر کرده است، در آزمون جامع از سه تا موضوع درسی باید آزمون گرفت نه سه درس. یعنی در این رشته‌ها هر آنچه دانشجو در کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا خوانده را باید بداند و آزمون دهد، در آئین‌نامه دوره دکترا آزمون جامع قوی‌تر و تخصصی‌تر شده است. هر درسی را فقط یک استاد نباید سوال بدهد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها