date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۲:۰۰ ب.ظ

سرپرست اورژانس کشور خبر داد پایگاه اورژانس هوایی تهران راه‌اندازی می‌شود

سرپرست اورژانس کشور خبر داد پایگاه اورژانس هوایی تهران راه‌اندازی می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری فارس

سرپرست اورژانس کشور گفت: با کمک قرارگاه ثارالله و شهرداری تهران احداث پایگاه اورژانس هوایی تهران در بوستان ولایت کلید می‌خورد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در حاشیه مراسم چهل و سومین سالروز تاسیس  سازمان اروژانس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان اورژانس کشور 42 سال قبل با 10 پایگاه به عنوان چهارمین کشور دنیا راه‌اندازی شده است اما به برکت انقلاب اسلامی تعداد پایگاه‌های این سازمان به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است و همچنین 4800 آمبولانس در این سازمان وجود دارد که 2400 عدد آن طی سال‌های اخیر به این ناوگان افزوده شده است. 

کولیوند با بیان اینکه در حال حاضر 39 پایگاه اورژانس هوایی در کشور وجود دارد گفت: به این وسیله توانستیم تعداد قابل توجهی از مصدومان را به مراکز درمانی منتقل کنیم. 

سرپرست اورژانس کشور، افزود: توسعه پایگاه‌های اورژانس در جاده‌های روستایی و توسعه موتور آمبولانس‌ها در دستور کار ما قرار دارد و همچنین با کمک قرارگاه ثار ‌الله و شهرداری تهران احداث پایگاه اورژانس هوایی تهران در بوستان ولایت کلید خواهد خورد. 

وی با اشاره به برنامه پنج‌ساله این سازمان گفت: تدوین این برنامه تقریبا نهایی شده است و ظرف 45 روز آینده ابلاغ خواهد شد که با برنامه‌ریزی که در این برنامه تدارک دیده‌ایم امیدواریم بتوانیم حرکتی رو به جلو داشته باشیم و با کشورهای توسعه یافته رقابت کنیم. هرچند که در حال حاضر با همت نیروهای اروژانس ما در گروه کشورهای الف و اروپایی قرار گرفته‌ایم. 

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها