date_range چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۵۳:۰۰ ب.ظ

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان: مدرک‌گرایی بلای جان کشور شده است

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان: مدرک‌گرایی بلای جان کشور شده است
منبع خبر: خبرگزاری فارس

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه خانواده‌ها عشق به مطالعه و ادامه تحصیل را در بین فرزندان خود شعله‌ور کنند، گفت: یکی از مشکلات جامعه ما مدرک‌گرایی و ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک است که این موضوع آسیب‌زاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی بعد از ظهر امروز در آئین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی همدان با بیان اینکه هدف از خلقت انسان یادگرفتن و یاد دادن بوده است، اظهار کرد: مهمترین ابزار در این زمینه نیز «کتاب» است به همین دلیل خداوند متعال کتاب مقدس قرآن را وسیله‌ای برای تبلیغ دین اسلام قرار داد.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای دور کردن جوامع از آگاهی‌ و تفکر گفت: دشمنان با استفاده از این ترفند توانستند در کشورهای محروم و عقب‌افتاده تسلط پیدا کنند در صورتی که ملت آگاه هیچ‌گاه زیر یوغ استکبار نخواهد رفت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تقدیر از فعالیت‌های اداره‌کل کتابخانه‌های استان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود: باید مسیر آگاهی، دانستن و فرهیختگی را به پیش برد.

وی ابرقدرت بودن ایران در منطقه و قدرت بالای آن در جهان را ناشی از وجود رهبری فرزانه و مردمی آگاه دانست و با بیان اینکه دشمن از هر طریقی به دنبال زیر سئوال بردن این جایگاه و ایجاد تزلزل در آن است، تاکید کرد: باید هوشیار بود.

طه‌محمدی از خانواده‌ها خواست عشق به مطالعه و ادامه تحصیل را در بین فرزندان خود شعله‌ور کنند و در ادامه اظهار داشت: یکی از مشکلات جامعه ما مدرک‌گرایی و ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک است که این موضوع آسیب‌زاست.

وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام بر کسب دانش تاکید بسیار شده است، گفت: باید این بستر را برای جوانان خود مهیا سازیم و با افزایش سرانه مطالعه زمینه برای افزایش آگاهی جامعه را ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به مطالعه ماهانه پنج کتاب توسط زنان خانه‌دار در رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: کدامیک از زنان خانه‌دار ما ماهانه دو جلد کتاب مطالعه می‌کنند؟ باید فکری به حال این قضیه شود.

انتهای پیام/ج/

نمایش موجودیت‌ها

آگهی