date_range جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۵۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش: مسئله هسته‌ای هم حل شود دشمن دست از سرما برنمی‌دارد/ برابر تهدیدها کمرخم نمی‌کنیم

معاون هماهنگ‌کننده ارتش: مسئله هسته‌ای هم حل شود دشمن دست از سرما برنمی‌دارد/ برابر تهدیدها کمرخم نمی‌کنیم
منبع خبر: خبرگزاری فارس
دسته خبری: سیاست|انرژی

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: نباید تصور کرد که اگر مسئله هسته‌ای حل شود دشمن دیگر با ما کاری ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، امیردریادار حبیب‌الله سیاری صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر در شهر جهرم اولین دلیل تهدیدات دشمنان علیه ایران را موقعیت جغرافیای آن دانست و اظهار داشت: ایران در یک چها‌رراه استراتژیک قرار گرفته که چشم طمع دشمنان همواره بر آن بوده است.

وی افزود: ایران در وسط بیضی انرژی بوده و منابع نفت و گاز ایران از دلایل چشم‌داشت دشمنان است.

معاون هماهنگ کننده ارتش دلیل اصلی دشمنی استکبار با ایران را انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: آمریکا می‌خواهد ایران به قبل از انقلاب بازگشته و با حاکمیت خود در منطقه عمق راهبردی ایران را از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه نظام ما جمهوری اسلامی است و زیر بار استکبار نخواهیم رفت، گفت: نباید تصور کرد که اگر مسئله هسته‌ای حل شود دشمن دیگر با ما کاری ندارند، خواسته‌های دشمن زیاد بوده و سیری ندارد و بدنبال بهانه‌های جدید است.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: تا زمانی که الگو برای کشورهای دنیا هستیم و زیر بار ظلم و ستم نرویم تهدید وجود دارد٬ ما تهدید را می‌شناسیم و مردمی نیستیم که در برابر تهدیدها کمر خم کنیم.

سیاری با بیان اینکه باید توان دفاعی را از دل مردم قوی کرد و به‌دنبال آن تجهیزات نظامی ساخت گفت: اکنون ما موشک داریم و توان بازدارندگی ما زیاد است؛ باید به خودکفایی رسیده و توان بازدارندگی را آنقدر قوی کنیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به مرزهای ما را نکند.

وی ادامه داد: توان بازدارندگی ایران در دل مردم است و تا مردم وجود دارند دشمن نمی‌تواند آسیبی به انقلاب و نظام وارد کند‌.

معاون هماهنگ کننده ارتش بیان کرد: دشمن امروز بیشترین تهدیدات به‌ویژه تحریم‌‌ها را روز به روز بر علیه ما افزایش می‌دهد و رسانه زیادی در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه دشمن روی جنگ نرم برای تسلط بر جوانان کار می‌کند٬ تا با تسلط بر آنها باورها را تغییر دهد، گفت: دشمن با امکاناتی که دارد بشدت بر روی جنگ نرم کار می‌کند بنابراین باید به ارزش‌هایمان توجه کنیم تا برنامه‌های دشمن برای جنگ نرم خنثی شود.

انتهای پیام/و

نمایش موجودیت‌ها