date_range دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس جامعه دامپزشکان ایران: بیستمین گنگره دامپزشکی ایران اول مرداد برگزار می‌شود

رئیس جامعه دامپزشکان ایران: بیستمین گنگره دامپزشکی ایران اول مرداد برگزار می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری فارس

رئیس جامعه دامپزشکان ایران از برگزاری بیستمین کنگره دامپزشکی ایران از اول تا سوم مردادماه سال‌جاری در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: در این کنگره مسائل روز دامپزشکی، آنفلوانزای پرندگان و حقوق حیوانات ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، پیام محبی امروز در نشست خبری به برگزاری بیستمین کنگره دامپزشکی ایران اشاره کرد و گفت: در این کنگره سعی کرده‌ایم تا موضوعات علمی و به روز را در قالب کارگروه ‌های آموزشی، سخنرانی و مقاله برای همکاران حوزه دامپزشکی ارائه کنیم که حقوق حیوانات، بحث واکسن آنفلوآنزای پرندگان ، ضرورت استفاده از واکسن در بیماری‌های مختلف و تاثیر آن از جمله اینها است. 

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که برگزاری کنگره دامپزشکی زمینه‌ای فراهم می‌کند، تا مشکلات به روز حوزه دامپزشکی با تعامل دوسویه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد، تا بتوانیم راهکاری برای حل مسائل پیدا کنیم. 

رئیس جامعه دامپزشکان ایران همچنین به این نکته اشاره کرد که در کنگره دامپزشکان 15 امتیاز بازآموزی برای افراد شرکت‌کننده در نظر گرفته می‌شود و هر فردی می‌تواند تا 2 مقاله ارائه کند. 

معاون درمان و تشخیص سازمان دامپزشکی نیز در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد سیاست‌های پیشگیرانه این سازمان برای عود مجدد آنفلوانزای حاد پرندگان و خسارت‌های میلیاردی به کشور گفت: پروتکل مبارزه با آنفلوانزای پرندگان مشخص است که سیاست‌های پیشگیری در ابعاد مختلف انجام می‌شود اما برای نخستین‌بار تزریق واکسن آنفلوانزا در دستور کار قرار گرفته است و اینکه آیا این واکسن موثر است یا خیر خود بحث‌برانگیز است، اما باید گفت واکسیناسیون یک امر نسبی است و عوامل مختلفی می‌تواند نتیجه واکسیناسیون را تحت تاثیر قرار دهد. 

به گفته این مسئول در سازمان دامپزشکی کشور تصمیم‌گیری برای تزریق واکسیناسیون پرندگان براساس دستورالعمل‌های جهانی دامپزشکی اتخاذ شده است. 

وی همچنین درمورد بیماری تب کریمه کنگو که با فصل گرما اوج می‌گیرد نیز گفت: این بیماری برای افرادی اتفاق می‌افتد که مواجه با دام‌های بیمار چه در حین کشتار یا مصرف قرار می‌گیرند و وزارت بهداشت به راحتی می‌ تواند از این بیماری جلوگیری کند چرا که این بیماری از سال 1378 وارد کشور ما شده و هر سال آماری از تلفات در کشور داریم و تقریبا در همه استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی در فصول گرم سال دیده می‌شود. 

به گزارش فارس، بیستمین کنگره دامپزشکی ایران از یکم تا سوم مرداد ماه سال جاری در شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود که بزرگترین تولیدکنندگان حوزه واکسن و حوزه دامی کشور در آن حضور دارند، همچنین در این کنگره 30 سخنرانی کلیدی ارائه خواهد شد. 

انتهای پیام/ب

نمایش موجودیت‌ها