date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

بیانیه دفتر «سعدالحریری» در واکنش به اظهارات «علی‌اکبر ولایتی»

بیانیه دفتر «سعدالحریری» در واکنش به اظهارات «علی‌اکبر ولایتی»
منبع خبر: خبرگزاری فارس

دفتر نخست‌وزیر مستعفی لبنان با صدور بیانیه‌ای به اظهارات اخیر «علی‌اکبر ولایتی» واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزارش فارس،  دفتر «سعد الحریری» نخست‌وزیر مستعفی لبنان اعلام کرد وی در دیدار با «علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل، هیچ پیشنهادی برای میانجیگری بین تهران و ریاض مطرح نکرده بلکه دیدگاهش در خصوص اقدامات ایران در یمن را مطرح کرده است.

بر اساس گزارش «المستقبل»، متن بیانیه صادر شده از دفتر الحریری به این شرح است: 

«اول: نخست‌وزیر الحریری هیچ پیشنهادی برای میانجیگری‌ میان کشورها مطرح نکرده، بلکه نظرش درباره ضرورت توقف مداخلات ایران در یمن به عنوان یک پیش‌شرط برای بهبود روابط میان ایران و عربستان را مطرح کرده است.

دوم: الحریری این دیدگاه شخصی‌اش را تکرار کرده است.

سوم: ولایتی پاسخ داد گفت‌وگو درباره یمن می‌تواند ورودی خوبی برای آغاز گفت‌وگو میان ایران و عربستان باشد اما نخست‌وزیر الحریری پاسخ داد: نه؛ اول یمن بعد گفت‌وگو. نظر من این است که حل مشکل یمن می‌تواند  تنها دروازه‌ قبل از آغاز هر گفت‌وگو میان ایران و عربستان باشد».

علی‌اکبر ولایتی امروز (سه‌شنبه) در نشستی خبری و در پاسخ به اتهامات سعد الحریری گفت: «ایشان نکته‌ای را گفتند که از القائات سعودی‌ها بوده است. آقای حریری گفتند که در ملاقاتی که با بنده داشتند، گفته‌اند در امور داخلی لبنان دخالت نکنید درحالی‌که اصلاً چنین حرفی نزد و اصلاً مذاکرات ما تند و خشن و تهدید نبود. معلوم شد این القای سعودی‌هاست و حاضر نیستند لبنان را در آرامش و دوستی دو ملت ایران و لبنان را ببیند.

وی افزود: ما آقای حریری را تهدید نکردیم و در مورد مسائل جاری منطقه بحث کردیم. ایشان می‌خواست به‌نوعی وساطت کند بین ایران و عربستان سعودی و ما تاکید کردیم که ما مشکلی با عربستان سعودی نداریم اما اینکه سعودی‌ها بیش از 2 سال مردم یمن را بمباران می‌کنند و این کشور را محاصره کردند و 700 هزار نفر دچار وبا شدند این دیگر ربطی به سیاست ندارد و به خاطر مسائل انسانی هم که شده با یمنی‌ها مذاکره کنند».

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  ما سر هسته ای هم همین کلاه بزرگ سرمان رفت.اول گفتند بروید هرکار که میگوییم بکنید تا بعد تحریم ها را برداریم.بعدش زدن زیر همه چیز و قیمت کالا ها و طلا و دلار به دلیل عدم اجرای تعهد طرف مقابل سر به آسمان گذاشته. هرچه بیشتر عقب نشینی کنید دشمن بیشتر پر رو میشود.

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۵۵:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  غضنفر

  المستقبل یا نمی فهمه یا خودشو به نفهمی زده. : اگر این اسمش میانجیگری بین ایران و عربستان نیست , پس چی است : اول به یمن کمک نکنید بعد مذاکره با عربستان. اخه تو سر پیازی یه ته پیاز که پیش شرط میذاری ؟ معلومه بهت گفتن یه جوری ایرانو راضی کن بیشتر از این ضایعمون نکنه. بعدشم به تاخت رفتی گزارش کار بدی . ولی حالتو گرفتن میانجیگری یعنی چی ؟

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶:۰۰ ب.ظ